Paldiski käivitab laulutraditsiooni

Laupäeval toimuvast esimesest Pakri Laulmise Peost võtab osa paarsada koorilauljat, ansambel ja solistid. üritus on kuulajaile tasuta.

Pakri Laulmise Pidu on suur ettevõtmine, millele sarnase mastaabiga muusikaüritusi pole Paldiski linnas ega selle ümbruses varem peetud. Peo korraldusmeeskonna liige Karin Räägel usub, et muusikasündmus tõmbab juba esimese korraga kokku umbes neli tuhat inimest.

Räägel loodab, et pidu pakub publikule huvi nii oma suuruse kui ka sisu poolest ning et tulijaid on ka selle võrra rohkem, kuna piletiraha kuulamise eest ei küsita

Pakri Laulmise Peo keskmes on inimhääl, mida üritus pakub kuulamiseks erinevates vormides. "Meil on 200pealine koor koos esilauljatega ja me laulame tuntud Eesti laule alates "Laul põhjamaast" kuni Tõnis Mäe "Koiduni"," teatas Räägel.

Kuna ürituse fookus pole ühel žanril, vaid inimhäälel, siis žanripiire pole korraldajad repertuaari koostades tõmmanud. Samal peol kõlavad kõrvuti koorilaul, ooperiaariad, loits, noortebändid, jazz-joig, rahvaviisid, Eurovisiooni palad jm.

Lemmiklauludest on kavas "Eestlane olen ja eestlaseks jään", "Merepidu", "Kaelakee hääl", "Rohelised niidud", "Jätke võtmed väljapoole", "Mis värvi on armastus", "Majakene mere ääres" jpt. Mainitud lugudele lisaks on osal kooridel ette kanda ka üllatuspalad omaenda repertuaarist.

Esimesel korral ajab Pakri pidu läbi kodumaiste esinejatega, edaspidi on Räägeli sõnul plaanis hakata kutsuma peole laulma ka võimsa häälega välisesinejaid.

Tänavu astuvad Pakri peol üles Jassi Zahharov, Siiri Sisask, Jana Kask, Mikk Dede, ansambel Ultima Thule, duo Triinu Taul ning Peeter Rebane, Seto meeskoor Liinatsuraq ja Eesti beatbox'i meister Masta Gru. Esindatud on kaksteist koorikollektiivi.

Kontsert toimub Paldiski kindluses, mis veel kolm kuud tagasi oli võssa kasvanud. Nüüdseks on ala puhastatud võsast ja prahist, tasandatud ning sinna on rajatud väike tiik koos ojaga.

Esinemispaigast paistab kätte ka paepaljand ning meri. Laulmisele lisavad visuaalset efekti rannal süüdatavad lõkked.

 

 

Osale arutelus

  • sekretar.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Järveveere puhkekeskus ootab külastajaid nii suvel kui talvel

Maalilisel Võrtsjärve kaldal Valma külas asuv Järveveere puhkekeskus on suurepärane paik suveürituste, seminaride, pulmade ja talvepäevade korraldamiseks.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

02. aprill 2018

Uudised

Teabevara