Ida-Tallinna Keskhaiglas on täna vanaemade päev

Täna kell 13.30 on Ida-Tallinna Keskhaiglasse oodatud praegused ja tulevased vanaemad, et tutvustada neile tänapäevast naistekliinikut ja kaasaegseid sünnitamisvõimalusi. Samas on kõigile päeva külalistele avatud vaatamiseks ka nõukogudeaegne sünnituspalat koos sisustuse ja tolle ajastu ämmaemandaga. Slaidiesitluses tutvustatakse ajaloolist ja tänapäevast sünnitusmaja.

Muljete vahetamiseks minevikust ja tänapäevast on avatud vaba mikrofon, külas on ka VIP-vanaemad ning vanaemadele toimuvad ekskursioonid sünnitusmaja osakondadesse.

"Päeva eesmärgiks on tutvustada praegustele ja tulevastele vanaemadele tänapäevaseid sünnitamisvõimalusi, sest just nemad on oluliseks nõuandjaks oma tütardele, kes tulevad meile praegu sünnitama," sõnas Ida-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku juhataja Lee Tammemäe. Tema sõnul on paljudel praegu vanaemaks saavatel naistel sünnitusest nõukogudeaegne kogemus, kuid ajaga kaasas käivate naistena on neile väga oluline praegusi sünnitamisvõimalusi paremini tunda ja teada.

"Me tutvustame oma külalistele tänapäevaseid sünnitustingimusi, alates 3D-ultraheliuuringust kuni sünnitustoa ja perepalatini välja, sest sünnitus on pereüritus. Tänapäeva sünnitaja saab valida nii sünnitusasendit kui ka tugiisikut - on see siis lapse isa, tulevane vanaema või mõni teine lähedane. Tänased sünnitajad teevad läbi perekooli kursused ja sünnitusjärgselt nõustame neid rinnaga toitmisel."

Ida-Tallinna Keskhaigla sünnitusosakonnal on Tammemäe sõnul 205-aastane ajalugu. Iga päev sünnib seal 12-15 last ja aastas on sünnituste arv üle 4000.

"Tänapäeval tuleb tütar meie haiglasse sünnitama põhjendusega, et juba minu vanaema ja ema sünnitasid siin - meil on traditsioonidega haigla. Sellepärast ootamegi külla vanaemasid, et meenutada ajalugu ja vaadata, milline on tänapäevane Beebisõbralik Haigla," ütles Tammemäe.

Ida-Tallinna Keskhaigla on ainus sünnitushaigla Eestis, kes on pälvinud UNICEFi Beebisõbraliku haigla tiitli.

Osale arutelus

 • Meditsiiniuudised

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara