Tarbijate finantsalane kirjaoskus on edenenud

Finantsinspektsiooni tellimusel küsis uuringufirma Faktum&Ariko finantsteenuste tarbijatelt, millistele finantsteenustele on garanteeritud see, et tagasi saab rohkem raha, kui ollakse sisse maksnud. Ligikaudu kaks kolmandikku ehk 71% vastanutest pakkus sellise finantsteenusena välja tähtajalise hoiuse. 2006. aastal läbi viidud analoogses uuringus nimetas siin tähtajalist hoiust 61% küsitletutest.

2006. aastal arvas koguni 35% vastajatest, et vabatahtlikesse pensionifondidesse investeerimisel on garanteeritud, et fondi investeeringute väärtus ajas kasvab ning kokkuvõttes saab tagasi rohkem raha kui ollakse sisse maksnud. 2009. aastaks on sellisel arvamusel olevate inimeste arv kahanenud 7%-le.

2006. aastal arvas vaid 22% inimestest, et tähtajaline hoius pangas on riigi poolt kaitstud. Nüüdseks on teadlike inimeste arv tõusnud 57%-le. Tõepoolest, hoiused pangas on tagatud hoiuste tagamise skeemidega. Hoiused hüvitatakse igale inimesele saja protsendi ulatuses kuni 782 000 krooni suuruses summas ühes pangas.

Finantsinspektsiooni tellimusel käesoleva aasta kevadel läbi viidud uuringu eesmärgiks oli selgitada, milline on tarbijate teadlikkus finantsteenuste olemusest ja tingimustest ning kuivõrd ollakse teadlikud oma õigustest ja kohustustest. Uuringu kaudu hinnati samuti tarbijate teadlikkuse muutumist viimase kolme aasta jooksul ehk võrreldi inimeste tänaseid teadmisi ja hoiakuid 2006. aastal läbi viidud analoogse uuringu tulemustega. Silmast-silma toimunud vestluste käigus küsitleti üle Eesti 700 inimest vanuses 19-65 aastat, kes on kasutanud vähemalt kahte finantsteenust.

Osale arutelus

 • Kirjutab minuraha.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Järveveere puhkekeskus ootab külastajaid nii suvel kui talvel

Maalilisel Võrtsjärve kaldal Valma külas asuv Järveveere puhkekeskus on suurepärane paik suveürituste, seminaride, pulmade ja talvepäevade korraldamiseks.

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Äripäev otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

24. jaanuar 2018

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine