Tarbijate finantsalane kirjaoskus on edenenud

Finantsinspektsiooni tellimusel küsis uuringufirma Faktum&Ariko finantsteenuste tarbijatelt, millistele finantsteenustele on garanteeritud see, et tagasi saab rohkem raha, kui ollakse sisse maksnud. Ligikaudu kaks kolmandikku ehk 71% vastanutest pakkus sellise finantsteenusena välja tähtajalise hoiuse. 2006. aastal läbi viidud analoogses uuringus nimetas siin tähtajalist hoiust 61% küsitletutest.

2006. aastal arvas koguni 35% vastajatest, et vabatahtlikesse pensionifondidesse investeerimisel on garanteeritud, et fondi investeeringute väärtus ajas kasvab ning kokkuvõttes saab tagasi rohkem raha kui ollakse sisse maksnud. 2009. aastaks on sellisel arvamusel olevate inimeste arv kahanenud 7%-le.

2006. aastal arvas vaid 22% inimestest, et tähtajaline hoius pangas on riigi poolt kaitstud. Nüüdseks on teadlike inimeste arv tõusnud 57%-le. Tõepoolest, hoiused pangas on tagatud hoiuste tagamise skeemidega. Hoiused hüvitatakse igale inimesele saja protsendi ulatuses kuni 782 000 krooni suuruses summas ühes pangas.

Finantsinspektsiooni tellimusel käesoleva aasta kevadel läbi viidud uuringu eesmärgiks oli selgitada, milline on tarbijate teadlikkus finantsteenuste olemusest ja tingimustest ning kuivõrd ollakse teadlikud oma õigustest ja kohustustest. Uuringu kaudu hinnati samuti tarbijate teadlikkuse muutumist viimase kolme aasta jooksul ehk võrreldi inimeste tänaseid teadmisi ja hoiakuid 2006. aastal läbi viidud analoogse uuringu tulemustega. Silmast-silma toimunud vestluste käigus küsitleti üle Eesti 700 inimest vanuses 19-65 aastat, kes on kasutanud vähemalt kahte finantsteenust.

Osale arutelus

 • Kirjutab minuraha.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara