Kandidaatide suur hulk heidutab tööandjaid

CV-Online'i turundusjuhi Raimo Matvere sõnul on kandidaate, kes ühele kohale kandideerivad, oluliselt rohkem. Seda eriti teenindajate ja müügiinimeste ametikohtadele. Matvere sõnul on personaliotsingufirma kaudu Eestisse töötajaid otsivad välismaised tööpakkujad aktiveerunud. "Viimasel ajal tuleb üsna sageli ette, et välisettevõtted plaanivad siin tegevust alustada ning otsivad kõrge tasemega ärijuhte/regioonijuhte, kes siin äri käima tõmbaksid, rääkis Matvere.

"Tööpakkujate geograafia, kes Eestist ja Baltimaadest laiemalt abikäsi otsivad, laieneb - sel suvel on meie teenuseid hakanud kasutama ka näiteks mitmed Malaisia, Katari, India ettevõtted," lisas ta. 

Matvere hinnangul mõjutab praegune olukord majanduses värbamistegevust sedavõrd, et kuulutusi ei hoita enam nii kaua üleval. Tööandjad kasutavad hoopis meelsasti otsingupaketti, kus CV-Online värbaja otsib ettevõttele ise välja andmebaasist kümme sobivat kandidaati, kes on nõus kandideerima. Selle teenuse puhul töökuulutust ei avaldatagi.

Enim otsitakse CV-Online andmebaasi kaudu tööd klienditeenindaja, müüja/müügikonsultandi ja sekretäri kohale. Tööpakkumistest on enim esindatud müügi-, assistendi ja IT-ala kohad. Matvere hinnangul on praegu tööd saada kõige keerulisem lühiajalise või olematu töökogemusega inimestel, kel on keskharidus või veel madalam haridustase. Aga ka klienditeenindajatel, kes võõrkeeli ei oska, samuti lihttöölistel. "CV-Online"™i tööportaalis on selliseid ametikohti pakkumises küllaltki vähe," sõnas turundusjuht.

Töö kaotanute uudne rühm on endised ametnikud ja spetsialistid, kes on näiteks pärast ülikooli ametisse asunud ning töökohti vahetanud kutsumise peale või karjääriredelil tõustes. Nemad on Matvere sõnul uudses olukorras seepärast, et vaatamata edukale eelnevale karjäärile ja kõrgele haridusele, ei oska nad hästi CVd ja avaldust koostada ning neil on raskusi kandideerimisel, sest pole kunagi sellises olukorras olnud. Nende jaoks on praegu keeruline aeg.

CVde kvaliteet on Matvere sõnul erakordselt kõikuv. Suur hulk inimesi peab CV koostamist formaalsuseks, mille võib "paberile visata", et tööpakkujal oleks lihtsalt ülevaade töökogemusest. Palju eksitakse vormiküsimustes - formaat, keelekasutus, liiga jutustav vorm jne. Samuti jäetakse üsna tihti eelnevad töökogemused lahti seletamata. Nii ei saa tööandja piisavalt infot ning ta paneb sellise pooliku CV kõrvale. Korrektse CVga (ja avaldusega) kandidaat, kel on isegi vähem kogemusi, võib tööandjale paremini silma jääda.

Tööandjatel soovitab Matvere otsida konkursi käigus kandidaatide hulgast väga motiveeritud inimesed, kes ettevõtte pakutavat tööd ka tõepoolest soovivad, mitte ei kandideeri seepärast, et on hädasti mingit tööotsa tarvis. "Värbamisel tasub olla pigem põhjalik ja veidi aeglasem, kui võtta tööle esmamulje põhjal esimene valik. Kui kandidaate tuleb konkurssidele palju, tasub asjatundjad appi võtta, kes kandidaatidest parimad ettevõtte tarvis välja sõeluvad," rääkis ta.

"Lisaks pean väga oluliseks märkida, et tööandjad kindlasti annaksid tagasisidet kandidaatidele konkursi tulemuste kohta. Ka lihtne lühivastus, et kandidaat ei osutunud valituks, on palju väärtuslikum kui see, et kandidaat jääb teadmatusse," märkis Matvere.

Äripäeva infolehtedest loe siit.

Osale arutelus

 • aripaev.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara