Kuidas presentatsioonil raudkindlalt põruda

1. Eira õigekirja. Esitlusslaididel kirjavigade tegemine näitab Sinu täielikku hoolimatust. Kui Sa ei hooli ise piisavalt oma presentatsioonist, ei hooli publik ka Sinu presentatsioonist ega sõnumist, mida see kannab. See on kõige lihtsam tee, kuidas endast ebaprofessionaalne mulje jätta.

2. Leia võimalikult häirivad värvikombinatsioonid. Sinine kiri rohelisel taustal on eriti raskesti loetav.

3. Kasuta mitut erinevat ja üksteisega sobimatut fonti. Professionaalsed PowerPointi tegijad ei kasuta ühes esitluses kunagi rohkem kui kahte, vahel ka kolme fonti. Aga miks ennast niimoodi piirata? On olemas ju tuhandeid kirjatüüpe! Proovi järgi, kui palju erinevaid fonte Sul õnnestub ühte slaidiesitlusse kokku panna.

4. Kasuta võimalikult väikest kirja suurust. Kui Sa tahad inimesed tõesti hulluks ajada, ütle midagi sellist: "Ma tean küll, et te ei saa seda lugeda, aga kui saaksite, siis sõnum oleks selline"¦"?

5. Kasuta ebasobiva suurusega pilte, mis on slaidi peale "välja venitatud"?. PowerPointi slaididel kasutatavad pildid peaksid olema vähemalt 900 pikslit laiad ja 720 pikslit kõrged. Kujundajad võtavad tavaliselt veelgi suurema pildi ja teevad selle vastavalt vajadusele väiksemaks. Kui Sa tahad endast aga eriti halba muljet jätta, leia võimalikult väike pisipilt, nii umbes 200x300 pikslit ja lihtsalt venita see slaidil suuremaks. Tulemus on hägune, odav ja tõeliselt amatöörlik.

6. Näita oma esitluse kohta üles totaalset ükskõiksust. Kujuta ette esitlust, kus peaesineja polnud vaevunud üldse mingit presentatsiooni kokku panema ja oli enda tarbeks kaasa võtnud vaid mõned käsitsi tehtud märkmed. Kui Sa tõesti suudad nii hakkama saada, siis lase aga käia. See konkreetne esineja aga ei suutnud. Ta sirvis oma märkmeid, kaotas neis ja oma jutus mitu korda järje ning küsis esitluse moderaatorilt korduvalt, palju tal veel aega on jäänud. Inimesed publiku seas, kes juhtusid olema mõjukad ärimehed, heitsid üksteisele piinlikkust väljendavad pilke ning hakkasid lõpuks naerma.

7. Ole korratu välimusega. Kui soovid tõeliselt kehva mulje jätta, kanna kulunud teksaseid, lääpa tallatud poriseid kingi ja pleekinud, kortsus  pluusi.

8. Esita täpselt sama teksti, mis slaididel kirjas. Veel parem - pööra saalis istujatele selg ja loe kõik slaididelt sõna-sõnalt maha.

9. Ära kindlusta ennast plaan B-ga. Kui Sul on mõne veebilehekülje näitamiseks vaja internetiühendust, ära mingil juhul tee sellest screen shot"™i juhuks, kui internetiühendus peaks kaduma. Sellisel juhul on Sul suu kenasti vett täis, kui ühendus alt veab.

10. Ära harjuta. Kohe üldse mitte. Presentatsiooni valjuhäälne harjutamine on tülikas ja jätab Sinust liiga lihvitud mulje. Lase lihtsalt minna.

11. Juhi oma vigadele tähelepanu. Kui tahad, et kõik saaksid aru, kuivõrd ettevalmistamata Sa oled, ütle midagi sellist: "Oih, mul pole õrna aimugi, kuidas see slaid siia sai!"?

12. Alusta ettekannet mõne solvava ja kohatu naljaga. Pool audientsist tõuseb kohe püsti ja jalutab minema ning Sul on õnnestunud juba enne esitluse sisu juurde jõudmist endast ülimalt halb pilt luua.

13. Kasuta slaididel ohjeldamatult metsikuid animatsioone. Lasta slaidil oleval tekstil rahulikult lihtsalt kaduda või vasakule ära libiseda on liiga lihtne ja primitiivne. Eriti, kui PowerPointis on ju olemas igasuguste vahvate viguritega ilmuvad tähed, küll vupsavad, hajuvad ja kukerpallitavad, mis panevad tähed ja sõnad meeleolukalt tantsima. Kõik need on väga efektiivsed variandid, et publikul peavalu esile kutsuda.

14. Kasuta joonistusi. Milleks raisata raha fotopangast kõrge resolutsiooniga fotode ostmiseks, kui on võimalik tasuta kätte saada terve hulk diletantlikke säästu-joonistusi, mis panevad Sinu presentatsiooni välja nägema nagu 6. klassi kunstitunni projekt?

15. Kasuta iidset tarkvara. PowerPoint 2003 on aastaid ennast igati õigustanud. Kuid seda ei saa võrrelda PowerPoint 2007ga. Aga miks ajada asja enda jaoks keeruliseks? Kasuta aga vana versiooni edasi ja las teised pusivad uuega, kui nad nii väga tahavad.

 

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara