Eesti Post: Võidu tõi panustamine kvaliteeti

Eesti Postile tõi Äripäeva selle aasta otseturunduse TOPi võidukoha astutud sammud kvaliteedi ning protsessi parandamisse, säilitades samal ajal kontrolli kulude ja investeeringute üle.

Äripäeva küsimustele vastab Inge Suder, ASi Eesti Post kommunikatsiooni- ja turundusosakonna juht.

Kuidas hindate eelmise aasta tulemusi?

Hindame tulemusi positiivselt. Eelmise aasta teises pooles oli väga selgelt tunda turu jahenemist ning seetõttu oli saavutatud tulemus hea.

Mida tegite eelmisel aastal üle-eelmise aastaga võrreldes teisiti?

Esiteks, panustasime väga oluliselt kvaliteeti ja oma protsesside parendamisesse. Oleme püüdnud järjest rohkem olla kliendikesksemad ning paindlikumad. Selle tulemusi tunnetame ka sel aastal. Eelmisel aastal astusime ka esimesi väga olulisi samme sihtrühma põhise turunduse teenuste pakkumisel ja laiendamise allhanke teenuste pakkumist.

Ettevõtte otseturunduse käive kasvas eelmisel aastal 8%, mis on kasvu taga?

Meie kliendid, kes usaldavad meid. Otsepostitus on jätkuvalt väga hea personaalne kanal oma klientideni jõudmiseks, mida näitab ka käibe ja mahtude kasv.

Millised on olnud kolm olulisemat sündmust valdkonna arengus sellel aastal?

Esiteks, investeerimise alustamine sihtturunduse andmebaasidesse ja innovaatilistesse andmesüsteemidesse. Teiseks, jätkuv töö kvaliteediga ja äriprotsesside efektiivsemaks muutmisel. Kolmandaks, müügikompetentsi ja -võrgustiku laiendamine koos suurema hulga lisaväärtusteenustega, mida osutame ise või läbi allhankijate.

Kas majandustulemused on jooksval aastal planeeritud eelarves?

Turg on jätkuvalt heitlik, kuid esimese poolaasta tulemustega võis üldiselt rahule jääda.

Kas ja kuidas on muutunud keskmine palk ja töötajate arv teie ettevõttes 2008. ja 2009. aastal?

Praegu on töötajate arv 3372, 2008. aasta lõpus oli 3996. EP töötaja keskmine palk on võrreldes eelmise aastaga langenud 4% võrra.

Mida on teie ettevõte teinud selleks, et ka järgmisel aastal, hoolimata majandusolukorra keerukusest, valdkonnas edukalt tegutseda?

Ettevõttel on kindel strateegia ning see eeldab laienemist ja kasvamist, kuid samas säilitades kontrolli kulude ja investeeringute üle. Peame arenema koos olemasolevate klientidega ja seeläbi võluda ka uusi potentsiaalseid kliente tulevikus.

Milliseid muutusi võib turul Teie hinnangul sel ja järgmisel aastal toimuda?

Kindlasti jäävad ellu tugevamad ja targemad. Hinnapõhine teenuse osutamine peab muutuma pakutava väärtuse ja tulemusepõhisemaks. Seda võib järgmiselt aastalt oodata küll, et Eesti Posti pakub uusi ja põnevaid teenuseid.

Millised on otsepostituse arengut mõjutavat sündmused-tegurid järgmisel aastal?

Tõsine surve turundusraha efektiivsemale kasutamisele kasvab jätkuvalt. Kuna otsepost on väga personaalne kanal, kuid samas veel mitte väga hästi teadvustatud (ainult 2% Eesti äriregistrisse kantud ja tegutsevatest ettevõtetest tarbib meie teenuseid), siis väljakutsed on suured. Teemaks võib tõusta one-stop-shopping lahendused, mis on hinnasõbralikumad ning miks mitte ei võiks Eesti olla turunduskeskuseks otsepostituse tegemisel ka naaberriikidesse?

1. kohtAS Eesti Post

Omanik: Eesti VabariikTegevjuht: Ahti Kallaste

Töötajate arv: 3372

Intervjuu ilmus täna Äripäevas avaldatud Turunduse TOPis.

 

Osale arutelus

  • Kirjutab Äripäev.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

ADVOKAADIBÜROO RASK otsib SEKRETÄRI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. juuni 2018

Teabevara