Meelis Kubits: Raske aeg sobib meile

Keerulised ajad ja olukorrad on meile alati sobinud, siis tulevad meie kogemused esile, räägib suhtekorraldajate pingerea parim ASi Corpore juhataja Meelis Kubits.

Küsimustele vastab ASi Corpore juhataja Meelis Kubits.

Kuidas hindate ettevõtte eelmist aastat?

Möödunud aastat iseloomustab väga kiire kasv, mis põhineb viimastel aastatel tehtud õigetele otsustele meeskonna valiku osas. Arengu taga on professionaalse meeskonna pühendumine ja kasvav kliendibaas. Corpore ei ole kunagi olnud ühemehe firma, isegi kui see nii on välja paistnud. Täna on Corpores 4-5 sellist tegijat, kes on turu absoluutne tipp ja tase on kogu ettevõttes seejuures väga ühtlane. Meil ei ole presidente ja sekretäre, noor ja vanu. Corpore oma klientidele institutsionaalne partner.

Mida tegite eelmisel aastal üle-eelmise aastaga võrreldes teisiti?

Meie jaoks algas kohanemine uute oludega 2007. aasta keskpaigast, seepärast möödunud aastal enam väga rapsima ei pidanud. 2007 suveks oli selgelt tajutav, et teatud sektorites algas konsolideerumine, ettevõtteid osteti ja müüdi, toimusid ühinemised. Piltlikult öeldes ühinenud kaubandusgrupile kahte suhtekorraldusfirmat vaja ei ole. Ka nn pronksöö mõju selles, kuhu me Eestis tänaseks jõudnud oleme, on teadlikult alahinnatud. Seda ei taheta tunnistada, kuid mina võin küll öelda, et meie jaoks oli kriisi tunnused 2007 suveks- sügiseks käes. Ettevõtjate nägudest, kelle arvamusest lugu pean, oli suur mure tuleviku suhtes juba 2 aastat tagasi selgelt väljaloetav.

Ettevõtte allhanketa tulu kasv oli eelmisel aastal 33%, mis on kasvu taga?

Pühendumine. Samuti oleme rahul oma tütarfirmade arenguga. Mõlemad kasvavad ka sel aastal ilusti edasi. Väga rahul oleme koostööga oma peamise rahvusvahelise partneriga Edelman.

Kas ja kuidas on muutunud keskmine palk ja töötajate arv teie ettevõttes 2009. aastal?

Töötajate arv on objektiivsetel põhjustel pisut vähenenud. Sissetulekute osas võin öelda, et me ei ole oaas keset kõrbe ja ümberringi toimuv mõjutab meid samamoodi.

Organisatsioonikultuuriliselt ja mõtteviisilt ei ole Corpore tüüpiline äriettevõte. Me mõtleme klientide heaolule rohkem kui oma edule. Kunagi Hannes Tamjärv ütles, et kui teed palju tööd siis ühel hetkel ei märkagi, kui esimese miljoni teenid. Meie oleme teinud palju tööd ja märkame tihti tagantjärele, et halvasti pole just läinud. Rasked ajad ja keerulised olukorrad on meile alati sobinud, siis tulevad Corpore kogemused esile. Sellest moraalitust 2003-2007. aasta prallest me kasu ei lõiganud ja seepärast pole meil ka erinevalt paljudest teistest midagi kaotada.

Mida olete teinud selleks, et ka järgmisel aastal hoolimata majandusolukorra keerukusest edukalt tegutseda?

Meie prioriteet on hoida meeskond koos ja üritada oma võimaluste piires klientide äriedule kaasa aidata.

Milliseid muutusi võib turul Teie hinnangul sel ja järgmisel aastal toimuda?

ütleme nii, et 25 suhtekorraldusfirmat Eestisse vaja ei ole, see on nüüd kõigile selge. 7-8 tugevamat tegijat ja 4-5 professionaalset väiksemat ettevõtet juurde, see oleks optimaalne turuosaliste arv ja ilmselt see nii ka aasta lõpuks olemas saab.

Millised on teie ettevõtte arengut mõjutavat sündmused-tegurid järgmisel aastal?

Ma endiselt arvan Ain Hanschmidti üheksakümnendate keskel öeldut parafraseerides, et kui me ei ole oluliselt rumalamad kui meie konkurendid ja teeme rohkem tööd, siis saame ka uuel aastal hakkama.

1. kohtCorpore AS

Omanik: Meelis Kubits 65%, Allar Tankler 20%, Dainis Hirv 15%Juhataja: Meelis Kubits

Intervjuu ilmus täna Äripäevas avaldatud Turunduse TOPis.

Osale arutelus

 • Kirjutab Äripäev.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara