Võidab see, kellel on sihik paigas

Tänane ja homne meediaost peab olema väga täpselt sihitud - piltlikult öeldes nagu laskesuusatamine, kui sihik püssil on viltu, siis jäädki oma trahviringe tegema.

Esimesed kärped turunduses on juba tehtud (üritustes, turundusematerjalide- ja reklaamide tootmises, meediahindades), kuid nii nagu riigieelarvegagi, pole kärpimine lõppenud, vaid kestab edasi.

Turundusjuhtidelt oodatakse kokkuhoidu ja samal ajal kiiremaid, osavamaid ja odavamaid lahendusi -veenvamat plaani masust võtjana väljumiseks. Tarbijad ei jagu kõigile, oluline on kasumliku kliendi säilitamine, mis on odavam kui kahuriga uusi püüda. Turundus läheb järjest personaalsemaks ja lojaalne klient on eeldus, et uusi kliente püüdma minna. On normaalne, et turundusjuhil on täpsed andmed, ja veel täpsem analüüs, mis on numbrite taga.

Maailm muutub pidevalt ja vaevalt tarbijad lähimal ajal endiste tarbimisharjumuste juurde naasevad. Pigem sättigem kõik oma vaim valmis, et ka meediahinnad ja muud tasud on peale korrektsiooni oma tegelikule väärtusele vastavale tasemele langenud ning püsivad seal pikemalt kui kunagi varem.

Täpsem sihtimine uuringute ja intervjuudega ning agentuuride erinevate tööristadega peabki tõstma meediaagentuurid uuele tasemele. Ka meediaagentuuride turg korrastub. Kes pole muutusteks valmis, kaotab olulise osa oma klientidest.

Arvamuslugu ilmus Äripäeva täna ilmunud lisaväljaandes Turunduse TOP, kus on reastatud erinevate turundus-, reklaami- ja meediavaldkondade parimad tegijad.

Osale arutelus

 • Meelis Järvela

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara