Võidab see, kellel on sihik paigas

Tänane ja homne meediaost peab olema väga täpselt sihitud - piltlikult öeldes nagu laskesuusatamine, kui sihik püssil on viltu, siis jäädki oma trahviringe tegema.

Esimesed kärped turunduses on juba tehtud (üritustes, turundusematerjalide- ja reklaamide tootmises, meediahindades), kuid nii nagu riigieelarvegagi, pole kärpimine lõppenud, vaid kestab edasi.

Turundusjuhtidelt oodatakse kokkuhoidu ja samal ajal kiiremaid, osavamaid ja odavamaid lahendusi -veenvamat plaani masust võtjana väljumiseks. Tarbijad ei jagu kõigile, oluline on kasumliku kliendi säilitamine, mis on odavam kui kahuriga uusi püüda. Turundus läheb järjest personaalsemaks ja lojaalne klient on eeldus, et uusi kliente püüdma minna. On normaalne, et turundusjuhil on täpsed andmed, ja veel täpsem analüüs, mis on numbrite taga.

Maailm muutub pidevalt ja vaevalt tarbijad lähimal ajal endiste tarbimisharjumuste juurde naasevad. Pigem sättigem kõik oma vaim valmis, et ka meediahinnad ja muud tasud on peale korrektsiooni oma tegelikule väärtusele vastavale tasemele langenud ning püsivad seal pikemalt kui kunagi varem.

Täpsem sihtimine uuringute ja intervjuudega ning agentuuride erinevate tööristadega peabki tõstma meediaagentuurid uuele tasemele. Ka meediaagentuuride turg korrastub. Kes pole muutusteks valmis, kaotab olulise osa oma klientidest.

Arvamuslugu ilmus Äripäeva täna ilmunud lisaväljaandes Turunduse TOP, kus on reastatud erinevate turundus-, reklaami- ja meediavaldkondade parimad tegijad.

Osale arutelus

 • Meelis Järvela

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

13. märts 2018

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine