Kitarrifestival pakub kaunist eksootikat

Eelmisel aastal käimalükatud improvisatsiooniliste kitarrifestivalide traditsioon Viljandis jätkub. Esineb rida maailmatasemel kitarriste, ansambleid ning festivali käigus moodustatav kitarriorkester.

Festivali kunstiline juht Ain Agan peab festivali tänavust programmi sama tugevaks, kui see möödunudki aastal oli. "Formaat on sel aastal sama. Artistid on samast klassist ja sama tugevad kui eelmisel aastal. On ka mitu väga põnevat projekti," tutvustas ta.

Tänavuse kitarrifestivali käigus astub publiku ette nii Eesti päritolu kitarristide juhtgrupp kui ka hulk esinejaid väljastpoolt.

Eesti tegijatest esinevad festivalil Riho Sibul, Andres Põldroo, Viljandi Guitar Trio, Ain Agan, Andre Maaker, Robert Jürjendal, Jaak Sooäär jt. Lisaks välisesinejad Hiinast, USAst, Rootsist, Soomest, Taanist, Å veitsist ja mujalt.

Kuna Viljandi kitarrifestivali peaeesmärk on propageerida improvisatsioonilist kitarrimängu, kuulub festivali juurde meistrikursus, milles osalevad Eesti ning selle lähiregioonide kitarritudengid. Õpilasi juhendab kitarrist Robert Jürjendal, kelle käe all saavad noored kitarristid arendada oma improviseerimisoskust.

Selle ettevõtmise üks uhkemaid väljundeid on kitarriorkestri loomine, mille moodustavad meistrikursusel ning õpitubades osalejad. Samuti on noortel muusikutel võimalus osa võtta igaõhtustest jam-session'itest.

Noorte andekate kitarristide tunnustamiseks ning tiivustamiseks annab MTü Viljandi kitarrifestival välja iga-aastast Tiit Pauluse nimelist noore kitarrimängija preemiat. See on mõeldud ühele väljavalitud Eesti noorele muusikule kitarriõpingute toetuseks. Eelmisel aastal sai selle preemia Virgo Sillamaa.

üks Viljandi kitarrifestivali traditsioone on kitarri sugulaspillide publikule tutvustamine.

Mullu oli lähema vaatluse all lauto, mille võlusid demonstreeris tuntud lautomängija Rolf Liselvand Norrast, kes andis oma mängule kaasaega sobituva jume live-elektroonika abil.

Tänavu on tutvustatavaks pilliks Hiina lauto ehk pipa, millel musitseerib enam kui 20aastase pipamängija karjääriga Lan Weiwei.

Kontsert teeb sissevaate Hiina traditsioonilisse rahvamuusikasse, kuid sisaldab ka põikeid tänapäeva.

Ain Agan peab Weiwei etteastet Viljandi Jaani kirikus üheks erilisemaks kontserdiks kogu tänavuse festivali kavas.

Erilisi kontserte on muidugi veel. Viljandi kitarrifestivali tänavuseks peaesinejaks võib pidada Paul Bollenbacki Ameerikast, kes esineb koos Raul Sööt Quartetiga.

Efektne ja väga silmapaistev artist on ka maailmakuulus Rootsi kitarrist Andreas Öberg, kes oma efektse ja värske mänguga suudab publikut jäägitult lummata.

Õige mitmesugustes mängustiilides end koduselt tundev mees esineb Viljandis kvartetiga, mille ridadesse kuuluvad ka löökpillimängija Rihards Fedotovs Lätist, pianist Marian Petrescu Soomest ja Eesti kontrabassimängija Toivo Unt.

Viljandi kitarrifestival kestab järgmisel nädala teisipäevast laupäevani.

Viljandi Kitarrifestival 2009

 • 22.-26. september
 • www.viljandiguitar.ee
 • Piletid: 0 kuni 150 kr
 • Osale arutelus

  • Kirjutab Äripäev.ee

  Raadio ettevõtlikule inimesele

  Hetkel eetris

  Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

  RSS

  Peopaik

  Kuninglik Saku mõis – pealinnast vaid 11 km kaugusel

  Tallinnast vaid 11 km kaugusel rohelusse mattunud Saku mõis sobib suurepäraselt nii koosolekute, seminaride, konverentside kui firmapidude korraldamiseks. Väärika ajalooga Saku mõisa peahoone pärineb 1820. aastast ning on oma rikkaliku-luksusliku dekoori ja laemaalingutega üks Eesti kaunimaid.

  Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

  Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

  Küsitlus

  Millal plaanid suvel puhata?

  • Juunis
   17%
   17%
  • Juulis
   83%
   83%
  • Augustis
   0%
   0%
  • Ei puhkagi suvel
   0%
   0%
  • Muu
   0%
   0%

  Valdkonna tööpakkumised

  Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

  Maxima Eesti OÜ

  13. märts 2018

  Teabevara

  Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine