Armastusega vähi vastu

Kaunis traditsioon, Eesti Vähiliidu heategevuskontsert, toimub tänavu juba seitsmendat korda, sedapuhku siis pühendusega The Beatles'i muusikale.

Järgmisel ja ülejärgmisel neljapäeval kõlab Jõhvi kontserdimajas ja Estonia kontserdisaalis Eesti Vähiliidu heategevuskontserdil "All you need is love" kaunis biitlite muusika. Seda kõike eesmärgiga tõmmata suuremat tähelepanu üha enam levivale rinnavähile, selle ennetamisele ja õiges staadiumis avastatuna ka edukale ravimisele.

Kahel heategevuskontserdil annavad uue värvingu 1960ndatel ja 70ndatel tegutsenud menubändi muusikale Maarja, Kaire Vilgats, Kristjan Kasearu, Otsakooli Bigband jpt. Mõlemat kontserti juhib Ivo Linna.

Viimast nimetab Eesti Vähiliidu tegevdirektor Maie Egipt biitlite loomingu vallas teadjameheks. "Ta on nende muusikaga palju aastaid tegelenud ja sellega väga, väga hästi kursis. Sellest tulenevalt kujuneski nii, et lisaks laulmisele juhib tema ka kontserte," toonitas ta.

Mingit erilist tähendust muusikavalikust Egipti sõnul otsida ei tuleks. "Biitlite muusika on minu aja muusika, see on väga ilus ja meeldib paljudele, mistõttu sai see ka kavasse valitud. Meie eesmärgiks on pakkuda alati midagi uut, erinevat ja niisugust, mida pole eelnevatel aastatel olnud," selgitas ettevõtmise eestvedaja.

Aastakümnetetaguse muusika esitamise ideest haaras Egipti sõnul kohe kinni ka jazzmuusik Siim Aimla, kes kontserdil samuti oma ansambliga üles astub. ühes temaga pandigi paika paika kontserdi repertuaar.

Nii Tallinnas kui ka Jõhvis toimuval heategevusüritusel kõlavad näiteks sellised maailmakuulsad hitid nagu "Yesterday", "Michelle", "Let it be", "Hey Jude", "Twist and shout", "All you need is love", "Ob-la-di, ob-la-da" jpt.

Kahele kontserdile oodatakse kõiki, kes biitlite muusikast lugu peavad ja kellele kontserdi eesmärk mingitki pidi korda läheb.

"Eelmisel aastal korjasime mammograafia bussi ostmiseks kolme kontserdiga kokku kuskil 300 000 krooni vajaminevast 4. miljonist. See oli väga suur ja oluline summa bussi ostmiseks," mainis Egipt.

Tänavuse kontserdi tulud lähevad rinnavähi ennetustegevuseks, mida Eestis avastatakse Egipti sõnul iga aasta aina rohkem. Keskmiselt diagnoositakse Eestis ligi 650 rinnavähijuhtu aasta. Haigete arv kasvab ning nooreneb aina.

Traditsiooni üritatakse korraldajate sõnul jätkata. Seega lootust on, et säärane ettevõtmine toimub ka järgmisel aastal.

 

Eesti Vähiliidu heategevuskontsert "All you need is love"

* 01.10 kl 19 Jõhvi kontserdimajas * 08.10 kl 19 Estonia kontserdisaalis * Kontserdi eesmärk on toetada võitlust rinnavähiga * Piletid hinnaga 113-450 krooni müügil Piletilevis, Jõhvi kontserdimaja ja Estonia kontserdisaali kassades ning Eesti Vähiliidus

 

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

ADVOKAADIBÜROO RASK otsib SEKRETÄRI

Tammiste Personalibüroo OÜ

10. juuni 2018

Teabevara