No mis kurat ta sinna galeerile ronis?

Eelmisel talvel, see oli veebruaris, Eesti iseseisvuspäeval, olin tegemas tööd Riias.

Ilm oli kohe eriti niru, taevast kallas alla midagi lörtsi ja vihma vahepealset ning tuul tahtis nina viltu puhuda. Peaaegu sama niru oli mu enda meeleolu õhtul Riiga jõudes – päeval, mil suur osa inimestest koguneb mõnusasti pere ringis laua taha ja hiljem televiisori ette, olen ma kodustest eemal, suures kõledas hotellis, õhtusöögi seltskonnaks mõnesekundiliste vahedega sisse-välja lülituv internetiühendus.

Meenus kusagilt etendusest meelde jäänud fraas: „No mis kurat ta sinna galeerile ronis?”.

Tegelikult oli mul teine õhtusöögikaaslane veel. Managing Yourself” nimeline raamat Paul Morganilt – üks paremaid coaching´u ja enesearengu raamatuid, mida olen lugenud. Ja nagu minu olukorra jaoks valatult, leidsin sealt ühe lihtsa, ent (nagu hiljem selgus), üllatavalt mõjusa harjutuse. Harjutuse tegemiseks vajad paberit ja pliiatsit ning harjutus ise on järgmine.

Kirjuta üksteise alla viis peamist, tähtsaimat või ka ajaliselt enam levinud emotsiooni sinu elus.
Nendeks võib olla näiteks: ärevus, rõõm, kurbus, viha, nauding, õnnetunne, rahulolu jne. Need on emotsioonid, millest sinu elu olulises osas koosneb. Emotsioone otsi nii töö kui eraelust – üks mõjutab tugevalt teist ja inimene jääb nii tööl kui kodus kokkuvõttes ikka samaks inimeseks.

Nüüd kirjuta iga emotsiooni taha lühikirjeldus – mis toimus, kui ärevus, rõõm vms sind valdas?
Külm higi otsaees, südamelöökide sagedus tõusis, muutusid apaatseks-ükskõikseks, rahunesid vms. Abiks ehk küsimused: Mida sa täpselt tundsid? Millal sa seda tundsid? Kui pikalt see tunne sind valdas ja kui tugev see oli?

Tehtud?

Edasi kirjuta need viis emotsiooni uuesti üksteise alla.
Ja proovi eelmisi kirjeldusi vaadates ära tunda, üles leida – mis on see päästik, mis sinus neid emotsioone käivitab? On see keegi inimene, on see mingi konkreetne olukord, on see mingi sündmus, mis käivitab sinus teatud kindla emotsiooni?

Leidsid?

Nüüd proovi iga emotsiooni taha panna kirja kirjeldus, mis võib olla see põhjus või põhjused, miks just see inimene, olukord, sündmus sellise emotsiooni sinus tekitab. Sest temaga koos olles olen ma …

Valmis?

Siis oledki harjutusega valmis. Ja mis sa sellega peale hakkad?

Sellele küsimusele leiad vastuse ise siis, kui oled harjutuse päriselt ära teinud. Sa oled saanud oluliselt teadlikumaks oma hetkel kõige olulisematest tunnetest, emotsioonidest ja suurenenud teadlikkus viib paratamatult teatud tegevuskava ja tegevuseni.
Nägin seda Riias enda pealt ja olen näinud seda teiste pealt.

Millistele tulemustele jõudsid? Oli sellest kasu? Kas pilt läks selgemaks? On sul soovitada mõnda teist samalaadset harjutust?

Kirjuta kommentaaridesse või saada mulle meilile raimo@mindsweeper.ee !

 

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Äripäev otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

24. jaanuar 2018

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine