Sekretar.ee lahkab äriloovust

Sekretäri blogid täienevad alates tänasest uue huvitava kirjutajaga - ettevõtja ja konsultatsioonifirma BDA partner Indrek Maripuu hakkab Äriloovuse blogis lahkama organisatsioonis toimivate hoovuste tagamaid.

Ettevõtjana on Indrek eelkõige seotud ning ka edaspidi huvitatud kaitsmisväärsel intellektuaalomandil põhinevatest ettevõtmistest. Konsultandi ja blogijana on tema põhifookuseks loovus, tasuvusanalüüs ja ärimudeli arendus.

Hariduse on Indrek omandanud Eestis ja Rootsis - MBA kraadi sai ta Tallinna Tehnikaülikoolist, aga palju põnevamaks peab Indrek enda sõnul hoopis neurolongvistilise programmeerimise, Rootsi looduse ja kultuuri ning waldorfpedagoogika tudeerimist. Lisaks erinevad ärijuhtimisega seotud koolitused Eestis ja mujal.

“Kõik need asjad kokku on vorminud minu maailmapilti ja andnud päris unikaalse kompoti,” muigab mees ise.

“Ma olen veendunud, et ärimaailm on jõudnud olukorda, kus vanamoodi enam tegutseda ei saa. Õigemini tegutseda saab, aga väljapaistvaid tulemusi ei saavutata,” on Indrek kindel.

Vanamoodi tegutsemise all peab ta silmas hoolimata vastupidisest retoorikast valitsevat arusaamist, et töötajad on organisatsiooni omand, usaldada saab neid vaid siis, kui nad on silma all ja parem oleks, kui nad teeks vaid seda, mis neil teha palutakse.

Indrek usub ka, et tänases kiiresti muutuvas maailmas on väheusutav, et ainult kulude kärpimine ja senise tegevuse jätkamine ettevõtte uuele tõusule aitavad.

“Edu tagatiseks ei ole kahjuks enam ka ühekordne suurepärane äriidee, vaid nö pidev leiutamise seisund. Tegemist on olukorraga, kus ettevõtja, õigem oleks isegi öelda  - ette võtja peab lakkamatult otsima inspiratsiooni, et oma ärimudelit arendada. See omakorda eeldab oskust läheneda olukordadele uue nurga alt, olla loov ning oma võimalused ära tunda,” räägib Indrek oma nägemusest, kuidas asjad ärimaailmas paremini toimida saaksid.

Siin blogis kirjutabki Indrek umbes korra nädalas enda kogemustest ja tähelepanekutest kuidas organisatsioonis sellist seisundit saavutada. Sekka tutvustab ka töökeskkonda ja inimeste käitumist puudutavaid uuringuid, mis aitavad igalühel lahti mõtestada organisatsioonis toimivate hoovuste tagamaid.

Viimase seitsme aasta jooksul on ta nõustanud enam kui 50 ettevõtte võtmeisikuid. Lisaks on ta mentor EASi vastavas programmis, Keila Taastusravikeskuse nõukogu esimees ja Tallinna Tehnikaülikooli ettevõtluse õppejõud.

Osale arutelus

 • Lemmi Kann

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Strand SPA & konverentsihotell trumpab konkurendid üle rikkaliku kogemustepagasiga

Lääne-Eesti suurimal konverentsikeskusel on 25 aastat kogemusi ürituste korraldamises. See fakt saadab kindla sõnumi klientidele – võimekas ja usaldusväärne, professionaalne ja kvaliteetne. Just selline koostööpartner on Strand.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine