6 head ideed, mida kinkida juhile

Veel pole hilja. Õigemini – just nüüd ongi õige aeg. Teha kingitus oma juhile. Miks just juhile? Sest tema on see, kellest, lisaks sinule endale, sõltus ja sõltub sinu tööelu kõige enam. Kui arvestada, et tööl veedame me tervelt kolmandiku oma eluajast, kas poleks siis hea mõte meeles pidada inimest, kelle käes on nähtamatu võlusau, mis võib muuta ja muudab sinu tööelu.

„Aga minu juht küll ei vääri kingitust, ta ei ole minu heaks midagi teinud!“ mõtleb ehk mõni. Kingi tegemiseks on ju põhjust tegelikult nii siis, kui juht on teinud midagi head, kui ka siis, kui ta pole ehk olnud nii hea.

Esimesel juhul on põhjus lihtne ja inimlik tänu. Ja teisel juhul kink usu ja lootusega, et see muudab juhti. Et see on päästik, mis vallandab juhis muutuseprotsessi, millest on lõppkokkuvõttes kasu kõigile. Ja lõpeks – kahju ei saa üks kingitus igal juhul teha!

Niisiis, kuus ideed, mida kinkida juhile:

   1. Kohvi-teetass kirjaga: „Kuidas ma saan sind aidata?“. See on pidev ja püsiv meeldetuletus juhile kõige olulisemast küsimusest, mida ta oma inimestelt võiks küsida.

   2. Stressipall. Mudides seda saaks juht lugeda rahulikult kümneni, enne kui hakkaks ütlema oma arvamust mõne idee, projekti või probleemi kohta. Ja võib-olla leiab ta lugedes, et see, mida ta öelda kavatses, ei aita lahendusele kaasa. Mõnikord on targem vait olla.

   3. Raamat. Esimesena soovitan enda raamatut „Tagasi mängu. Võitma.“. Kui juhid võtavad omaks seal kirjeldatud hoiaku ning kasutavad konkreetseid juhtimisvõtteid, siis garanteerin – sinu elu muutub põnevamaks, täielikumaks ja töö mõttes tulemuslikumaks. Kuid häid raamatuid on veel palju, näiteks soovitan mõni aasta tagasi ilmunud, ent alles sel aasta minu lugemislauale jõudnud „Täiusliku pühendumuse jõud“, mis on alla 100 kroonise hinnaga veel Rahva Raamatu poodides saadaval. Väga-väga hea raamat.

   4. Sooduskaart kohvikusse-restorani. Koos tingimusega, et juht külastab seda ka koos sinuga ja te räägite seal vähemalt kolmest asjast: sinust ja temast ja tööst. See kingitus on sisuliselt üleskutse andma-saama tagasisidet, mille järele januned sina ja januneb tegelikult ka juht. Tagasiside saamine-andmine on sageli mattunud kontoris igapäevaste operatiivsete tegevuste alla. Muidugi, kinkides oma kohviku-restorani sooduskaardi tagad ju selle, et vestlused toimuvad sinu lemmikkohas.

   5. Logiraamat. See paadiomanikele mõeldud raamat sobib suurepäraselt päeviku pidamiseks. Kui soovida, et juht õpiks korralikult seadma eesmärke ning neid aitama ka teistel teha, siis ta peab seda ju harjutama. Ja päevik on koht, kus inimesed teevad seda kõige lihtsamal ja inimlikumal moel – mida ma tahan ja kuidas seda saada? Kui juht teab ise, mis on eesmärk ja kuidas seda seada, siis saab ta sind aidata sinu enda eesmärkide seadmisel-täitmisel.

   6. Ja viimane idee – kingi üks või mitu eelpool olevat asja iseendale. Sest mistahes kingi valid, on selge, et sinu töö muutub tulemuslikumaks ning see on omakorda hea kink nii sulle kui sinu juhile.

Mida sina juhile kingid?

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Energia avastuskeskus – pinget pakkuv ja ootamatult šikk peopaik

Tallinna vanalinna ja Kalamaja piiril asuv Energia avastuskeskuse hoone on sadade üritusekorraldajate jaoks vastanud kolmele üliolulisele kriteeriumile: a) vana elektrijaama masinamaja peasaal on ootamatu, ent šikk peopaik, b) suurel ekspositsioonialal on külalistele garanteeritult avastamisrõõmu, ja c) keskuse asukoht on lihtsalt väga hea.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

02. aprill 2018

Uudised

Teabevara