Kuidas pühade ajal autoga ohutult sihtpunkti jõuda

Viimaste päevade lumerohkus on suurendanud oluliselt kindlustustele teatatud autokahjude arvu, mis tingitud suuresti peamiste ohutusnõuete eiramisest.

Lumine ilm on põhjustanud rohkelt kokkupõrkeid teiste sõidukitega, samuti on enam teelt väljasõite ning otsasõite muudele objektidele nagu postid ja liiklusmärgid. If kindlustuse sõidukikahjude osakonna juhataja Taavi Kiibuse sõnul on suurimaks liiklusõnnetuste kasvu tekitajaks ebasoodsad ilmastikuolud.

„Nagu näitab viimaste päevade kahjustatistika, siis ootamatu lumi ja teede libedus on avariisid hüppeliselt suurendanud. Meid ootavad ees pikad pühad, mis tähendavad tõenäoliselt ka rohkem autoga sõitmist. Ilmaprognoosid lubavad aasta lõpus veel ohtrat lumelisa ning –tuisku, seega tuleb autoroolis olla õnnetuste vältimiseks eriti tähelepanelik,“ lisas Taavi Kiibus.

Linnaliikluses saab iga autojuht ennetada tekkivaid probleeme, arvestades teiste liiklejatega, sõita mõistliku kiirusega, hoida pikivahet ning mitte sooritada järske manöövreid. Samuti ei tasu ristmikule välja sõita, kui on ilmne, et foori lubava tulega ristmikku ületada ei jõua. Pühade-eelses tihedas ja närvilises liikluses tuleks arvestada, et kõik väärtuslikud lisad (veojõukontroll, ABS, jne) on abivahendid, mis ei aita talviseid teeolusid arvestamata liiklusõnnetust vältida.

„Parem sõita ettevaatlikult mõistliku kiirusega ning jõuda õnnelikult sihtkohta, kui rikkuda enda ja oma lähedaste pühad,“ arvas Kiibus.

10 kasulikku soovitust, kuidas pühade ajal autoga sõites ohutumalt sihtpunkti jõuda:
1. Enne sõidu alustamist kontrollige, et auto on tehniliselt korras, pöörates erilist tähelepanu rehvide, tulede, pidurite ja aku korrasolekule ning aknapesuvedeliku olemasolule.
2. Varuge sõiduks piisavalt aega, olge tähelepanelikud kiirusepiirangute ja ilmastikuolude suhtes ning valige sõidukiirus vastavalt teeoludele.
3. Enne sõidu alustamist puhastage hoolikalt lumest kõik autoklaasid, et tagada piisav nähtavus.
4. Kui võtate ette pikema reisi, varuge piisavas koguses kütust.
5. Kinnitage kogu pagas hoolikalt, et see ootamatu pidurduse korral reisijaid ei vigastaks.
6. Veenduge, et kõik sõitjad on nõuetekohaselt turvavööga kinnitatud, eriti lapsed. Autosõidu ajal tuleb tagada ka lemmikloomade ohutus.
7. Ärge saatke autoroolis olles jõulutervituse SMS-e või rääkige mobiiltelefoniga, sest see hajutab tähelepanu ning suurendab õnnetuste tõenäosust.
8. Kui teete vahepeal puhkepause, siis autot teeservas peatades süüdake ohutuled ning auto ümbruses liikudes kandke helkurit või helkurvesti, et pimedal ajal ja tihedas lumesajus olla nähtav teistele autojuhtidele.
9. Kontrollige, et teil oleks autos kaasas ohukolmnurk, varuratas ja tungraud. Samuti labidas ja ilmastikule vastavad riided.
10. Kontrollige oma kindlustuspoliisi kehtivust. Võimalusel kandke kindlustuspoliisi autodokumentidega kaasas, sellelt leiate kindlustusseltsi kontaktandmed ja kahjujuhtumi korral juhised õige käitumise kohta.

 

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Äripäev otsib ASSISTENTI

Äripäev AS

24. jaanuar 2018

Uudised

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine