Kuidas pühade ajal autoga ohutult sihtpunkti jõuda

Viimaste päevade lumerohkus on suurendanud oluliselt kindlustustele teatatud autokahjude arvu, mis tingitud suuresti peamiste ohutusnõuete eiramisest.

Lumine ilm on põhjustanud rohkelt kokkupõrkeid teiste sõidukitega, samuti on enam teelt väljasõite ning otsasõite muudele objektidele nagu postid ja liiklusmärgid. If kindlustuse sõidukikahjude osakonna juhataja Taavi Kiibuse sõnul on suurimaks liiklusõnnetuste kasvu tekitajaks ebasoodsad ilmastikuolud.

„Nagu näitab viimaste päevade kahjustatistika, siis ootamatu lumi ja teede libedus on avariisid hüppeliselt suurendanud. Meid ootavad ees pikad pühad, mis tähendavad tõenäoliselt ka rohkem autoga sõitmist. Ilmaprognoosid lubavad aasta lõpus veel ohtrat lumelisa ning –tuisku, seega tuleb autoroolis olla õnnetuste vältimiseks eriti tähelepanelik,“ lisas Taavi Kiibus.

Linnaliikluses saab iga autojuht ennetada tekkivaid probleeme, arvestades teiste liiklejatega, sõita mõistliku kiirusega, hoida pikivahet ning mitte sooritada järske manöövreid. Samuti ei tasu ristmikule välja sõita, kui on ilmne, et foori lubava tulega ristmikku ületada ei jõua. Pühade-eelses tihedas ja närvilises liikluses tuleks arvestada, et kõik väärtuslikud lisad (veojõukontroll, ABS, jne) on abivahendid, mis ei aita talviseid teeolusid arvestamata liiklusõnnetust vältida.

„Parem sõita ettevaatlikult mõistliku kiirusega ning jõuda õnnelikult sihtkohta, kui rikkuda enda ja oma lähedaste pühad,“ arvas Kiibus.

10 kasulikku soovitust, kuidas pühade ajal autoga sõites ohutumalt sihtpunkti jõuda:
1. Enne sõidu alustamist kontrollige, et auto on tehniliselt korras, pöörates erilist tähelepanu rehvide, tulede, pidurite ja aku korrasolekule ning aknapesuvedeliku olemasolule.
2. Varuge sõiduks piisavalt aega, olge tähelepanelikud kiirusepiirangute ja ilmastikuolude suhtes ning valige sõidukiirus vastavalt teeoludele.
3. Enne sõidu alustamist puhastage hoolikalt lumest kõik autoklaasid, et tagada piisav nähtavus.
4. Kui võtate ette pikema reisi, varuge piisavas koguses kütust.
5. Kinnitage kogu pagas hoolikalt, et see ootamatu pidurduse korral reisijaid ei vigastaks.
6. Veenduge, et kõik sõitjad on nõuetekohaselt turvavööga kinnitatud, eriti lapsed. Autosõidu ajal tuleb tagada ka lemmikloomade ohutus.
7. Ärge saatke autoroolis olles jõulutervituse SMS-e või rääkige mobiiltelefoniga, sest see hajutab tähelepanu ning suurendab õnnetuste tõenäosust.
8. Kui teete vahepeal puhkepause, siis autot teeservas peatades süüdake ohutuled ning auto ümbruses liikudes kandke helkurit või helkurvesti, et pimedal ajal ja tihedas lumesajus olla nähtav teistele autojuhtidele.
9. Kontrollige, et teil oleks autos kaasas ohukolmnurk, varuratas ja tungraud. Samuti labidas ja ilmastikule vastavad riided.
10. Kontrollige oma kindlustuspoliisi kehtivust. Võimalusel kandke kindlustuspoliisi autodokumentidega kaasas, sellelt leiate kindlustusseltsi kontaktandmed ja kahjujuhtumi korral juhised õige käitumise kohta.

 

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara