7 nõuannet, et valesti lennanud rakett rahakotti auku ei põletaks

Aastavahetusel valesti lennanud raketid võivad tekitada kehavigastusi, kahjustada pargitud sõidukeid, hooneid ning vara, ja seda peamiselt ohutusnõuete eiramise tõttu.

If kindlustuse riskijuht Elo Raitviir ütles, et inimesed on muutunud teadlikumaks ilutulestiku kasutamisest, ent paratamatult säilib risk, et tuvastamata isiku poolt lennutatud rakett toob kõrvalseisjaile kaasa suuri planeerimata kulutusi.

„Me võime ilutulestikku tehes järgida ise kõiki reegleid, aga me ei saa välistada kellegi teise vigu. Et uusaastaöö rakett ei põletaks auku ka rahakotti, tuleks kontrollida kodu- ja sõidukikindlustuse kehtivust ning kindlustuskaitse ulatust,“ sõnas Elo Raitviir.

Õnnetusi põhjustavad nii defektne pürotehnika kui selle valest või hooletust kasutamisest tingitud põletused ja tulekahjud. Raketi või selle osade lendamisest tekitatakse igal aastal kahju sõidukitele. Nende kahjude kaskokindlustuse hüvitised on ulatunud paarist tuhandest kroonist paarikümne tuhande kroonini.

Soovitused, kuidas ise ära hoida ilutulestikust tekkivaid kahjusid:

1. Hoidke uusaastaööl kodus nii uksed kui aknad suletud, eriti kodust lahkudes. Lahtistest avadest pääseb vales suunas lennanud rakett kergemini sisse.

2. Tehke rõdud kergesti süttivast materjalist tühjaks. Rõdule sattunud raketile sarnaselt võib tulekahju tekitajaks olla ka ülemiselt korruselt visatud säraküünal.

3. Ärge parkige oma autot sinna, kus toimuvad suured rahvakogunemised ning kus raketi laskmise tõenäosus on suur. Ohutum on uusaastaööl hoida autot garaažis või parklas.

4. Välja ilutulestikku nautima minnes kustutage kindlasti toas küünlad ja kontrollige, et toit ei jääks pliidile või ahju küpsema.

5. Kontrollige, et kodus oleks olemas tulekustutusvahendid, sest ootamatult tuppa lennanud rakett võib kustutamiseni tekitada suuri kahjusid.

6. Rahvarohketesse kohtadesse ilutulestikku nautima minnes ärge unustage ka lähiümbruses toimuvale tähelepanu pöörata, sest õnnetuse võib põhjustada nii valesti suunatud rakett kui selle kukkuvad osad.

7. Ohutus ennekõike! Selgitage ka lastele, et raketid ei ole mänguasjad ning kuidas hoiduda õnnetustest. Ärge laske ilutulestikku kasutada joobes inimestel.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Järveveere puhkekeskus ootab külastajaid nii suvel kui talvel

Maalilisel Võrtsjärve kaldal Valma külas asuv Järveveere puhkekeskus on suurepärane paik suveürituste, seminaride, pulmade ja talvepäevade korraldamiseks.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGING BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

13. märts 2018

Teabevara

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine