7 nõuannet, et valesti lennanud rakett rahakotti auku ei põletaks

Aastavahetusel valesti lennanud raketid võivad tekitada kehavigastusi, kahjustada pargitud sõidukeid, hooneid ning vara, ja seda peamiselt ohutusnõuete eiramise tõttu.

If kindlustuse riskijuht Elo Raitviir ütles, et inimesed on muutunud teadlikumaks ilutulestiku kasutamisest, ent paratamatult säilib risk, et tuvastamata isiku poolt lennutatud rakett toob kõrvalseisjaile kaasa suuri planeerimata kulutusi.

„Me võime ilutulestikku tehes järgida ise kõiki reegleid, aga me ei saa välistada kellegi teise vigu. Et uusaastaöö rakett ei põletaks auku ka rahakotti, tuleks kontrollida kodu- ja sõidukikindlustuse kehtivust ning kindlustuskaitse ulatust,“ sõnas Elo Raitviir.

Õnnetusi põhjustavad nii defektne pürotehnika kui selle valest või hooletust kasutamisest tingitud põletused ja tulekahjud. Raketi või selle osade lendamisest tekitatakse igal aastal kahju sõidukitele. Nende kahjude kaskokindlustuse hüvitised on ulatunud paarist tuhandest kroonist paarikümne tuhande kroonini.

Soovitused, kuidas ise ära hoida ilutulestikust tekkivaid kahjusid:

1. Hoidke uusaastaööl kodus nii uksed kui aknad suletud, eriti kodust lahkudes. Lahtistest avadest pääseb vales suunas lennanud rakett kergemini sisse.

2. Tehke rõdud kergesti süttivast materjalist tühjaks. Rõdule sattunud raketile sarnaselt võib tulekahju tekitajaks olla ka ülemiselt korruselt visatud säraküünal.

3. Ärge parkige oma autot sinna, kus toimuvad suured rahvakogunemised ning kus raketi laskmise tõenäosus on suur. Ohutum on uusaastaööl hoida autot garaažis või parklas.

4. Välja ilutulestikku nautima minnes kustutage kindlasti toas küünlad ja kontrollige, et toit ei jääks pliidile või ahju küpsema.

5. Kontrollige, et kodus oleks olemas tulekustutusvahendid, sest ootamatult tuppa lennanud rakett võib kustutamiseni tekitada suuri kahjusid.

6. Rahvarohketesse kohtadesse ilutulestikku nautima minnes ärge unustage ka lähiümbruses toimuvale tähelepanu pöörata, sest õnnetuse võib põhjustada nii valesti suunatud rakett kui selle kukkuvad osad.

7. Ohutus ennekõike! Selgitage ka lastele, et raketid ei ole mänguasjad ning kuidas hoiduda õnnetustest. Ärge laske ilutulestikku kasutada joobes inimestel.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Valma Seikluspark pakub uusi võimalusi konverentsideks ja koolitusteks

Lõuna-Eestis, 55 km Tartust Viljandi suunas ja 23 km Viljandist Tartu poole asuv Valma Seikluspark avas uue kaasaegse konverentsihoone, pakkudes senisest veelgi mitmekülgsemaid võimalusi ühendada seminarid, töötoad või koolitused õhtuse lõõgastusega seikluspargis ning meeleoluka firmapeoga.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara