Seagripi vaktsiini saavad kõik tasuta

Valitsus otsustas täna võimaldada kõigil Eesti elanikel saada seagripi vaktsiin tasuta, seni vaktsineeriti ilma rahata vaid riskirühma kuulujaid.

Meedias on viimastel päevadel korduvalt kirjutatud, et perearstid on riskirühmade puhul hädas inimeste leidmisega, kes sooviksid end seagripi vastu vaktsineerida. Paljud peavad gripipaanikat ülepaisutatuks.

Äsjalõppenud istungil kuulas valitsus ära sotsiaalminister Hanno Pevkuri info seagripiks kutsutava pandeemilise gripi A/H1N1 vastu vaktsineerimise korraldusest ja rahastamisest.

Arutelu tulemusel otsustati laiendada tasuta vaktsineeritavate sihtrühmi. Tasuta vaktsiini ja vaktsineerimise õigus on kõikidel senistel riskirühma kuulujatel, kuni 18 aastastel (k.a.) ja pensionäridel (sh töövõimetuspensionäridel), teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Vaktsiin tagatakse tasuta ka kõigile teistele soovijatele, kuid perearstidel või teistel vaktsineerimise korraldajatel on õigus võtta patsiendilt vaktsineerimise tasu 67 krooni.

Veel üleeile ütles Pevkur intervjuus Vikerraadiole, et inimene, kes riskirühma ei kuulu, ei pea vaktsineerimise eest maksma.

Gripi järgmist levikulainet prognoositakse Eestis jaanuari lõppu ning veebruari kuusse. Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse andmeil esineb kuni 30% pandeemilise gripi A/H1N1 rasketest haigusvormidest ja surmajuhtumitest inimestel, kes ei kuulu tavapäraselt gripi tüsistuste riskirühma.

Eestisse on tänaseks jõudnud 150 000 doosi seagripi vaktsiini. Samas oli aasta lõpu seisuga end vaktsineerida lasknud 5000 riskirühma kuuluvat inimest.

Osale arutelus

 • Lemmi Kann

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara