Puhkepäev: detektiiv Holmes päästab kodumaad

Sir Arthur Conan Doyle'i 1887. aastal loodud superdetektiiv Sherlock Holmes koos oma abilise doktor Watsoniga jõuab taas ekraanile. Seekord režissöör Guy Ritchie looduna.

Lavastaja Guy Ritchie toob tempokas seikluspõnevikus Londoni kõige andekama detektiivi ühes abilisega juba mitmeteistkümnendat korda kinoekraanile. Nii nagu muinaslugudes ikka, tuleb tal sel korral seista silmitsi aga millegi niivõrd keerukaga, millega ta pole varem kunagi kokku puutunud.

Nimelt peab Holmes (Robert Dawney Jr), kes on lisaks enneolematult teravale taibule väga osav ka käsivõitluses, ja viimast ka filmis demonstreeritakse, peatama ühes oma kauaaegse kolleegi Watsoniga (Jude Law) süngeid saladusi varjava lord Blackwoodi (Mark Strong), kelle genereeritud vandenõu võib hävitada kogu riigi.

Arrogantne ja isekas kangelane

Küsimuse peale, miks kõigist ajaloolistest ja ikoonilistest karakteritest elustada taas Sherlock Holmes, vastas Guy Ritchie ühes varasemas intervjuus väga konkreetselt, et pole lihtsalt ühtegi teist head ja tõetruud linalugu sellest juba rohkem kui sajandivanusest legendist.

Teisalt võttis ta selle töö ette ka seetõttu, et oli enda sõnul juba lapsena suur Sherlock Holmesi austaja ja omas väga selget pilti, milline üks korralik superdetektiiv välja peaks nägema ja mida tegema.

"Lisaks on Doyle'i loodud karakter niiöelda kolmemõõtmeline. Ta on isekas, arrogantne ja kannatab depressiooni alla, mis teevad temast väga huvitava tegelaskuju ja sootuks erineva meie tänapäevastest kangelastest," selgitab Ritchie, mis see härrasmees endiselt massidele huvi võiks pakkuda.

Filmi tulemusega on režissöör väga rahul. Tõetruult on nad püüdnud ühes meeskonnaga tema sõnul elustada Victoria aegset Londoni ja anda edasi tolle ajastu vaimu. "Mul ei olnud sel korral mitte mingeid kaebusi dekoratsioonidega kohta, aga seda on varasemalt ikka ette tulnud. Ma olen harjunud kõiki eelnevaid filme tehes ise haamrit ja naela käes hoidma, et asju kokku klopsida. Seekord oli suur kergendus tulla tööle ja näha, kuidas tollest ajastust linnad olid valmis ehitatud," kommenteeris ta.

Holmesi võib ehk varsti taas kinolinal näha

Küsimuse peale, kas meisterdetektiiv Sherlock Holmesi saab järgnevate aastate jooksul sagedamini kinolinal näha, tunnistas Ritchie ausalt, et kui praegusest filmist saab kassahitt ja see teenib hästi, siis minnakse ilmselt projektiga edasi.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara