Ravimifirmad kasutavad terviseportaale varjatud reklaami tegemiseks

Enamik populaarseid terviseportaale on ravimifirmade tehtud, sest sel moel saavad nad otsetee patsientide mõjutamiseni ja oma toodete tutvustamiseni.

Ka osa arste, kes neis portaalides nõu annavad, on samade firmade abil väliskoolitustel käinud või nende ravimiuuringutes osalenud, kirjutab värske ajaleht Meditsiiniuudised.

Nii näiteks on selle hooaja moesõna "gripp" ja vastava nimega koduleht juba aastaid ravimifirma Roche Eesti OÜ käsutuses. Tänavu täiendas Roche veebisaiti uue gripi infoga, muutudes omamoodi ametlikuks gripisaidiks, millele pühendati eetriaega ka teleuudistes.

Haiguseteemalisi kodulehti soovitavad oma patsientidel külastada ka perearstid, kes ei jõua lühikese visiidi jooksul patsiendile haiguse kohta loengut pidada.

Tartu Medicumi perearst Monika Vask soovitab tavaliselt kõrvetiste või kolesterooli kohta infot pakkuvaid lehekülgi, mille on teinud AstraZeneca.

"Lehekülgede taga on küll ravimifirmad, aga vähemalt on sealne info kooskõlastatud arstidega," väidab Vask.

Osale arutelus

 • Lemmi Kann, Kristi Malmberg

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara