Puhkepäev: Inimeste karmim ja jõhkram külg

Dokumentaalfilm delfiinide tapmisest näitab, kuidas inimene liialdama kipub ning silmaklappidega teistesse suhtub.

Teos tekitas kaks mõtet. Esiteks oli huvitav näha, kuidas inimene võtab vastutuse oma lahtipäästetud lumepallist ning püüab temast sõltumatuid tagajärgi ohjeldada.

 Nii-öelda peategelane on Richard O'Barry, kes 1960ndatel aastatel oli maailma juhtiv delfiinide koolitaja ja töötas ülipopulaarse teleseriaali "Flipper" juures. Sellest sündis miljardeid keerutav tööstus, mis läks kalliks maksma delfiinidele. Film näitabki, kuidas Jaapani väikelinnas Taiji püütakse ja veristatakse delfiine.
Põhjuseks raha.

Teine mõte tuletas meelde, kuidas looduse kroonil lähevad tihti asjad käest ära, liiale, ja tihti üldse mitte eluliste vajaduste rahuldamisel, misläbi kannatavad teised liigid ja halvemal juhul kogu keskkond.

Selliseid käestminekuid ja neid üles võtnud südametunnistusele koputavaid ning äratada püüdvaid dokfilme on ju veelgi - näiteks kliima soojenemisest pajatavad Leonardo di Caprio "11. tund" ja Al Core'i "Ebamugav tõde", planeedi hävitamist näitav fotograafi Yann Arthus-Bertrandi "Kodu" jt.

Irooniline on kõige selle juures aga, et teistest liikidest erinevalt tajub inimene oma mõju ümbritsevale, ent oma kahjuliku mõjuga toimetulek võtab meeletult energiat. Mõelgem kas või sel teemal kirjutatud artiklite, raamatute või vändatud filmide peale. Muidugi võib see olla ka lihtsalt tee tasakaaluni - teeme oma keskkonna elamatuks ning sureme ise varsti välja ning tasakaal naaseb.

Dokumentaalina on film hea - emotsionaalne, parajalt põnev, leiab ka eksootikat. Seiklusfilmilik montaaž kõigele tipuks.

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik, Lemmi Kann

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara