PP: neli päeva täiuslikku vaikust

Innovatiivseima plaadifirma ECM solistide festival "Täiuslik vaikus" on omaette nähtus Eesti muusikamaailmas, mis toob Eestisse tõelisi loojanatuure - sel korral on peakülaline legendaarne vanameister Gianluigi Trovesi.

19. ja 20. veebruaril on Mustpeade maja kuulsa itaallase Gianluigi Trovesi duo ja okteti päralt. Duona koos Giovanni Cosciaga (akordion) tehakse kummardus helilooja Kurt Weillile, Trovesi oktett aga liugleb möödunud aegade heliloojate stiilidel ja rütmidel, luues neist üha uusi ja teisenenud mustreid.

Tüüri suurvorm kõlab mitmes keeles

20. veebruaril Tartu Jaani kirikus ja 21. veebruaril Tallinna Niguliste kirikus toovad Daniel Reuss ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor publiku ette suurvormid.

Erkki-Sven Tüüri "Triglosson trishagion" on segakooriteos vanale õigeusu teenistuses kasutatavale tekstile, mida lauldakse vaheldumisi eesti, vene ja kreeka keeles.

Vanaslaavikeelse patukahetsuspalve tekstile loodud Arvo Pärdi "Kanon pokajanen" (1997) kõlas Niguliste kirikus enne ametlikku esiettekannet Kölni katedraalis. Eesti Filharmoonia Kammerkoor on teost esitanud kümneid ja kümneid kordi maailma mainekamatel muusikafestivalidel, suurtes ja väikestes, uutes ja vanades kirikutes.

Pärdil kulus võimsa teose loomisele üle kahe aasta

"Patukahetsuskaanon" on Pärdi kõige ulatuslikum a cappella kooriteos. Helilooja pühendas selle teose loomisele rohkem kui kaks aastat, olles enne seda juba pikka aega väga tõsiselt palveteksti süvenenud.

Festivali kunstiline nõustaja Erkki-Sven Tüür: "Mulle imponeerib muudest suurtest label'itest erinev hoiak. ECMi eesmärk ei ole toota produkti, mida müüa. Loomulikult nad ka müüvad, ja väga hästi.

Aga ajend on salvestada muusikat, milles peegeldub esitajate-loojate tõeline pühendumus ja mis ei juhindu hetketrendidest. Nii saab luua silla džässi ja komponeeritud muusika vahele, kui need ühisesse kiirtevihku asetada. Sellise kontseptsiooni poolest on see meie muusikaelus, mulle tundub, et ainulaadne."

Osale arutelus

 • Lemmi Kann, Kersti Inno

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara