Kuidas korraldada ettevõtte soolaleivapidu?

Vaevalt leidub inimest, kes ei sooviks oma firma uue hoone, bürooruumide või osakonna valmimise rõõmu jagada teistega ning sellels soolaleivapidu teha. Anname selleks mõned soovitused.

Nüüdisaegsete turunduspõhimõtete juures peetakse ruumide avamistseremooniaid tihti kohustuslikuks ja vajalikuks. Üldjuhul on avamispidu suhteliselt vabas vormis korraldatud üritus.

Kutsutavate külaliste valiku määrab üritust korraldav komitee. Külalistele saadetakse kutsed ning määratakse ajavahemik, millal neid oodatakse.

Ürituse võib korraldada vastavalt võimalustele, kas pokaal-šampanjat-vastuvõtuna või kokteilvastuvõtu stiilis. Kaugemalt saabuvate külaliste korral oleks mõistlik buffet-vastuvõtt. Menüüsse valitakse külmad ja soojad suupisted ning külalistele pakutakse pokaal alkoholi.

Soolaleivapeol on kohane tutvustada ka ettevõtet. Mujal maailmas levinud tava kohaselt soolaleivapeole kingitusi ei tooda, soovi korral võib need saata eelnevalt kulleriga. Eestis tuleb valmis olla aga nii kingituste kui ka lillede saamiseks. Pärast lillede vastuvõtmist oleks mõistlik need paigutada vaasidesse ja paigutada bürooruumidesse.

Avamispeo korraldajana pidage meeles järgmist:

• külalistele saadetakse kirjalikud kutsed
• külaliste kogunemise ajal pakutakse aperitiiviks sobivat tervitusjooki ning soovi korral ka suupisteid
• korraldaja peab tervituskõne
• pärast tervituskõnet palutakse külalisi linti läbi lõikama ja majaga tutvuma
• soolaleivapeo juurde kuulub pokaal head vahuveini, mida sobib pakkuda kohe pärast tervitusi
• hea oleks avada külalisteraamat, kuhu külalised saavad teha sissekandeid

Kutsutud külalised peaksid ennast tundma mugavalt ja oodatuna. Meeldiva peoõhkkonna eest vastutavad kutsujad - korraldajad.

Refereeritud Äripäeva raamatuklubi raamatust "Ärietikett".

Osale arutelus

 • Lemmi Kann, Inno Joonas, Anneli Joonas

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara