Kuidas päästa planeeti: loe oma nõudepesumasina kasutusjuhendit

Tervelt kolmandik nõudepesumasina omanikest ei loe kasutusjuhendit ning seetõttu aitavad keskkonna hävitamisele ja ka oma kulutuste kasvule hoogsalt kaasa.

Hiljutine uuring, mis viidi läbi Electroluxi tellimusel Bonni ülikooli poolt 160 majapidamises Saksamaal, Itaalias, Rootsis ja Inglismaal paljastas, et umbes 30% nõudepesumasina omanikest ei ole kunagi lugenud selle kasutusjuhendit. 86% vastanuist kasutasid pidevalt vaid ühte või kahte pesemise programmi jättes keskkonnasäästlikumad programmid kahe silma vahele.

Uuring viidi läbi, et selgitada välja kõige tõhusam ja efektiivsem viis nõude pesemiseks. Selgus, et nõudepesumasinat kasutades on võimalik vähendada nii vee kui ka energiakulu ligi 50%.

„Paljud inimesed saaksid nõudepesumasinaid tunduvalt efektiivsemalt kasutada kui nad lihtsalt teeksid endale selgeks, mis on programmidel vahet ning kuidas neid kasutada. Sedamoodi saaksid inimesed alati puhtad nõud minimaalse energia ja veekuluga,“ ütles Elena Breda, nõudepesumasinate arendamise osakonna juhataja Electroluxis.              

Kuigi erinevate kodumasinate juhendite lugemine ei tundu olevat just kõige populaarsem tegevus, millele aega kulutada, võib sellega lisaks keskkonnale säästa ka oma rahakotti.


 

Osale arutelus

 • Lemmi Kann

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara