PP: inimliku veidruse tippteos

Kategoorilised teosed on kuldaväärt - olgu need siis helisalvestised, kirjateosed, teatritükid, arhitektuurisaavutused või miski muu. Fassbinderi filmid kuuluvad ka kategooriliselt veidrate hulka.

 Tunnistan ennast ka viimaste hulka. Olgugi, et muie tekkis küll mitmel korral näole ning filmi monotoonsus ja kohatine tegevusetus ajasid paaril korral isegi haigutama, pean ikkagi tunnistama, et kokkuvõttes oli tegemist lahedalt veidra filmiga, mille pildikeel oli kunstlikult steriilne, lihtne, konkreetne ja totter.

Täpsemalt siis räägib "Katzelmacher" loo Müncheni äärelinna lihtsatest inimestest ja nende argistest eludest - suhete sasipundardest, üleaisalöömistest, sisserändajate mittetalumisest, rahaarmastusest, ksenofoobiast ning tšillimisest ja hängimisest.

Kõige selle argise juures suutis Fassbinder, kes mängis filmis ise Kreeka immigranti Jorgost, anda pildis edasi suure hulga ootamatuid ja veidraid käike. Selliseid, mida leiab paljuski ka suure Fassbinderi loomingu austaja Veiko Õunpuu filmidest "Sügisball" ja "Püha Tõnu kisamine".

Elupõletajast Fassbinder, kelle elu lõppes 37aastaselt kokaiini üledoosi tõttu, on öelnud, et soovib oma töödega näidata õpetlikke seiku inimeste mitte kõige paremini minevatest eludest ja sellest, mis juhtub siis, kui selle parandamiseks mitte midagi ette ei võeta. Sellega on ta minu meelest väga hästi hakkama saanud. Täistabamus. On piinlikkust, tühisust, eksiarvamusi, lapselikkust. Film on oma sisult sama plass - postiivsest mõttes - kui mustvalged kaadrid, millesse ta on jäädvustatud.

Inimelude keskpärasust saab värskendavas ja tavapäratus Fassbinderi vormis näha selle nädala lõpuni kinos Artis.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara