PP: eurotäht tuleb!

Eurolaulik, Valgevene juurtega norralane Alexander Rybak, esitab Tallinnas peagi toimuval kontserdil Norra rahvaviisidest ja slaavi muusikast inspireeritud palu, mida võib kuulda ka tema debüütplaadil.

Alexander Ryban on 23aastane muusik, kes 2009. aastal naabrite juures Moskvas toimunud Eurosvisiooni lauluvõistlust jälginuile tutvustamist ei vaja. Võistluselt esikohaga naasnud noormees on samavõrd andekas laulukirjutaja kui viiuldaja ja laulja. Ja kogu tema andekus ei jäänud Moskva võistlusel ka märkamata.

Algusest lõpuni tema loodud ja esitatud laul "Fairytale" saavutas võistlustel ülekaalukalt esimese koha ja kogus Eurovisooni lauluvõistluse ajaloos suurima pügalatearvu - 387 punkti, mis on absoluutne rekord, millega pole varasematel aastatel hakkama saanud mitte ükski riik.

Oma noorele eale vaatamata on Rybaki muusikukarjäär juba muljetavaldavalt pikk. Professionaalsete muusikute, pianistist ema ja viiuldajast isa käe all omandas ta juba väga varakult viiuli- ja klaverimänguoskuse. Ka laulukirjutamise pisiku süstisid temasse vanemad juba varajases nooruses. Kõik ikka selleks, et mitmekülgsema muusikuna läbi lüüa.

Samuti sai ta varakult erinevate maailma orkestrite (Venemaal, Ameerikas ja Hiinas) ees esinemise kogemuse. Ka erinevad talendiotsingu saated pole Alexander Rybakile võõrad. Ühest säärasest Norras korraldatud saatest naasis ta samuti võiduga. Ent see pole veel kõik. Lisaks arvukatele esinemistele on Rybak proovinud ka näitleja ametit, loonud filmidele taustamuusikat ja on praeguseks välja andnud oma esimese albumi "Fairytales".

Ja ka sellega muinasjutusaaga ei lõppe. Lisaks muusikapalale ja plaadile nägi eelmise aasta lõpus ilmavalgust ka Eurovisiooni karussellile järgnenud ülesvõtetest valminud samanimeline dokumentaalfilm, mis annab tõelistele fännidele ja muidu Rybaki muusika austajatele aimu ettevalmistustest, mis kestva Euroopa turnee jaoks tehti - on lõike stuudiost, esinemistelt ja mujalt.

Tema helikandja on saavutanud praeguseks suure edu paljudes Euroopa riikides, kus toimunud viimase poole aasta jooksul ligi 100 kontserti. Ka müüginumbrite järgi on tegu eduka kogumikuga - nüüdseks on selle helikandja omanikuks saanud rohkem kui pool miljonit inimest. Ka Tallinna kontserdil tuleb esitamisele lugusid tema debüütalbumilt, mis täis Norra rahvamuusika ja slaavi sugemetega palu.

Kontserdi soojendusesinejaks on artistist aasta noorem eesti noor talent Ott Lepland, kelle jaoks on tegu esimese suurema esinemisega pärast Eesti otsib superstaari saate finaalkontserti. "Oleme bändiga palju stuudios olnud ja kevadel ilmuva plaadi kallal tööd teinud. Suurepärases saalis ning enne Alexander Rybaki show'd üles astuda on meie jaoks suur au," kommenteeris ta.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

EESTI KILLUSTIK otsib JUHTKONNA ASSISTENTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

15. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara