PP: majandus õitseb jälle

Teater Ugalas jõuab täna õhtul lavale Briti lavastaja Edward Taylori komöödia "Majandustõus ehk kohe käib pauk", mille peategelaseks on ootamatult sekeldustesse sattuv euroametnik.

Tegemist on klassikalise situatsioonikomöödiaga, kus on kõvasti äravahetamisi, segadust ja valesti arusaamist. Segamini lähevad kõikmõeldavad asjad, mis üldse segamini saavad minna - nii uksed, inimesed, kohvrid kui ka kostüümid.

Näidendi tegelasteks on tähtsad ninad, kellest kõige tähtsam on Briti Euroopa Komisjoni liige, söör Clive Patridge, kes loodab saada valituks Euroliidu kaubanduskomisjoni presidendiks. Suuremat ei räägita etenduses siiski aga ei majandusest ega poliitikast, vaid ikka tegelaste eraelust. Taaskord saab ilmsiks lihtne tõde, et õigupoolest on kõik inimesed samast taignast küpsetatud ning hädaolukordades lülituvad sisse inimlikud impulsid - ka neil, kes võimu juures on.

Komöödiale omaselt on etenduse vint üsna üle keeratud, kuid liiga pikantseks stseenid ei lähe. "Näidend on väga hästi kirjutatud, dialoog on intensiivne ja terav. Minule on sümpaatne see, et tegu on hea inglise komöödiaga, milles ei ole labasusi," on lavastuse kohta öeldnud lavastaja Oleg Titov.

Ugala liikumisjuht Oleg Titov on Ugala teatris varemgi mitmeid etendusi lavastanud. Suurima menu pälvis ta tantsulavastuse "Libahunt" eest aastal 2006. Lisaks on Titov lavastanud lastele suunatud etendused "Krabat", "Inetu pardipoeg ja lendav kass" ning sügisel Ugala repertuaari lisandunud "Limpa ja mereröövlid". Täiskasvanud vaatajale on tema lavastajatöödest suunatud "Põhjas".

Osale arutelus

 • Lemmi Kann, Mari Hiiemäe

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara