PP: majandus õitseb jälle

Teater Ugalas jõuab täna õhtul lavale Briti lavastaja Edward Taylori komöödia "Majandustõus ehk kohe käib pauk", mille peategelaseks on ootamatult sekeldustesse sattuv euroametnik.

Tegemist on klassikalise situatsioonikomöödiaga, kus on kõvasti äravahetamisi, segadust ja valesti arusaamist. Segamini lähevad kõikmõeldavad asjad, mis üldse segamini saavad minna - nii uksed, inimesed, kohvrid kui ka kostüümid.

Näidendi tegelasteks on tähtsad ninad, kellest kõige tähtsam on Briti Euroopa Komisjoni liige, söör Clive Patridge, kes loodab saada valituks Euroliidu kaubanduskomisjoni presidendiks. Suuremat ei räägita etenduses siiski aga ei majandusest ega poliitikast, vaid ikka tegelaste eraelust. Taaskord saab ilmsiks lihtne tõde, et õigupoolest on kõik inimesed samast taignast küpsetatud ning hädaolukordades lülituvad sisse inimlikud impulsid - ka neil, kes võimu juures on.

Komöödiale omaselt on etenduse vint üsna üle keeratud, kuid liiga pikantseks stseenid ei lähe. "Näidend on väga hästi kirjutatud, dialoog on intensiivne ja terav. Minule on sümpaatne see, et tegu on hea inglise komöödiaga, milles ei ole labasusi," on lavastuse kohta öeldnud lavastaja Oleg Titov.

Ugala liikumisjuht Oleg Titov on Ugala teatris varemgi mitmeid etendusi lavastanud. Suurima menu pälvis ta tantsulavastuse "Libahunt" eest aastal 2006. Lisaks on Titov lavastanud lastele suunatud etendused "Krabat", "Inetu pardipoeg ja lendav kass" ning sügisel Ugala repertuaari lisandunud "Limpa ja mereröövlid". Täiskasvanud vaatajale on tema lavastajatöödest suunatud "Põhjas".

Osale arutelus

 • Lemmi Kann, Mari Hiiemäe

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara