Kaubamaja kogub abivajajatele kasutatud rõivaid ja lauanõusid

Tallinna ja Tartu Kaubamaja ootavad sellest nädalast inimesi oma vanu suverõivaid ja jalatseid ning lauanõusid heategevuseks annetama.

Kampaaniast kogunenud esemetega aidatakse iseseisvasse ellu astuvaid noori, SOS Lasteküla ja lasterikkaid peresid, kirjutab bioneer.ee.

„Möödunud sügisel toimunud taaskasutuskampaania osutus nii populaarseks, et otsustasime koos Uuskasutuskeskusega teha ka suvehooaja riiete korjanduse,“ rääkis Tallinna Kaubamaja müügi- ja turundusdirektor Enn Parel ja lisas, et kampaania annab inimestele hea võimaluse kevadel kappidesse natuke ruumi teha ja anda kasutult seisvatele rõivastele uus elu noorte inimeste käes, kellel neid kindlasti vaja on.

Uuskasutuskeskuse tegevjuhi Katriin Jüriska sõnul on kogumispunkti oodatud eelkõige kergemad rõivad ja suvised jalatsid ning laste ja noorteriided. „Muuhulgas võtame vastu ka tasse, taldrikuid ja muid kasutuskõlblikke lauanõusid, mis on abiks omal käel elu alustavatele noortele ning lasterikastele peredele, kus asjad kipuvad sageli katki minema või vajavad väljavahetamist,“ rääkis Jüriska.

Peale kampaania lõppu esemed sorteeritakse ning saadetakse edasi SOS Lasteküla kasvandikele, läbi Tallinna Noortekodu elluastuvatele noortele ja SA Dharma kaudu paljulapselistele peredele. Sügis-talvised riided jäävad Uuskasutuskeskusesse uut hooaega ootama.

Jüriska paneb kõigile südamele, et nad enne korjanduspunkti tulekut kindlasti kontrolliksid, et nii rõivad kui nõud oleksid terved ja puhtad. „Katkiste ja kulunud asjade koht on ikkagi prügimäel. Teisi inimesi saab aidata vaid korralike esemetega ja noortele inimestele on teiste arvamus ju eriti oluline,“ märkis Jüriska.

Uuskasutuskeskuse vastuvõtupunktid on avatud Tallinna Kaubamaja B maja galerii esimesel korrusel ja Tartu Kaubamaja aatriumis kolmandal korrusel. Kampaania kestab 4. aprillini.

Sügisel Kaubamaja ja Uuskasutuskeskuse koostöös esmakordselt läbi viidud kampaania käigus annetati Tallinna ja Tartu Kaubamajas nelja nädalaga kokku üle 54 000 eseme, mis on üle kümne korra rohkem, kui Uuskasutuskeskuse korjanduspunkti tavakuul tuuakse.

Osale arutelus

 • Lemmi Kann

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara