Kuidas valida lugerit?

Üks oodatumatest e-raamatute lugejatest ehk lugeritest, iPad saab tellitavaks aprilli alguses. Samas on turul juba kümmekond suuremat e-raamatu lugemise seadet ja vähemalt üht neist saab juba ka Eestist hankida. Milline neist valida?

Ajakiri Wired tegi ülevaate kümnest enam levinud e-lugerist. Parimaks hindas väljaanne Veebipoe Amazon teise põlvkonna lugeri Kindle, mis mullu turule tuli ning sai uuenedes vabaks eelkäija kasvuraskustest.

Teiseks tõusis aga valiku mobiilseim ja kompaktseim ehk iPhone. Seega, e-luger on värskeima põlvkonna iPhone´i kasutajail juba olemas.

1. Amazon.com Kindle 2 – hind ca 2600 krooni
Raamatupood käivitas e-lugerite hulluse ja lugeri teise põlvkonna mudel tuli mullu turule eelkäija vigadeta. Ajakirja hinnangul hetkel parim valik.

2. Apple iPhone 3GS – alates 3000 kroonist
Jah, hea ekraani tõttu võimalik kasutada raamatute lugemiseks. Eeldab spetstarkvara (näiteks Kindle iPhone´ile) kasutamist. Konkurentidest väikseim ja mobiilseim.

3. Amazon.com Kindle DX – ca 5000 krooni
Kindle´i põlvkonna värskeim liige, suure ja selge ekraani tõttu ähvardab muuta inimeste raamatulugemisharjumusi.

4. Barnes & Noble Nook – ca 3000 krooni
Väljanägemiselt sile ja läikiv, ent seotud raamatupoe lugemistarkvaraga.

5. iRex Digital Reader 1000S – ca 7500 krooni
Väljanägemiselt ilusaim, ent konkurentidest kalleim toode.

6. Astak 6" EZ Reader – ca 3500 krooni
Toetab miljoneid formaate ja suudab ka mp3 mängida, kuid kasutusrõõmu kisub allapoole uimasus.

7. Coolreaders Cool-er – hind Eestis 3900 kr
Seda lugejat pakub ka Rahva Raamat Eestist ostmiseks. Wiredi hinnangul tegemist ühe odavaima turul saadavatest, mis kajastub ka seadme lihtsuses ning kasinates funktsioonides.

8. Sony Reader Daily Edition – ca 4000 krooni
Tavalisest suurem ekraan ning nägus disain. Puutetundliku ekraaniga lugejal on soovitamiseks siiski miinuseid liigpalju.

9. Archos 9 PC Tablet – ca 5500 krooni
Hea ligi üheksatolline ekraan. Miinuseks, et seadme operatsioonisüsteem Windows 7 pole loodud puutetundliku ekraaniga kasutamiseks.

10. Entourage eDGe – ca 5000 krooni
Kahe ekraaniga ja võiks sobida kasutajale, kes tahab lisaks raamatu lihtsusele ka näiteks videosid vaadata. Miinuspoolel uimane tarkvara ning kasin aku eluiga.

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara