Kommentaar: sotsiaalvõrkudes teevad reeglid kasutajad

Sotsiaalmeedia on arenev võrgustik ja kõik reeglid neis on tegelikult kasutajate endi kujundada, kommenteerib Erkki Bahovski Euroopa Komisjoni blogis.

Selgelt on tunda ka Facebooki haldajate soov seda pidevalt “huvitamaks” muuta, lisades sinna mänge ja igasuguseid viktoriine. Kuid tegelikkuses seisab kõik meie endi kätes.
 
Seega ei ole tema sõnul väljakujunenud reegleid ega mingit etiketti.

"Minu isiklik filosoofia on siin veidi erinev mõne mu sõbra omast, kelle arvates peaks Facebooki sõber olema intiimne sõber ka päriselus. Olen Facebookis suhelnud inimestega, kellest enne polnud õrna aimugi. Ent see on minu lähenemine, mõnel teisel võib see olla hoopis teistsugune…," kirjutas Bahovski.

"Võib-olla tekivad etikett ja reeglid – ja ma ei välista, et ka kirjutatud reeglid ja seadused – hiljem. Paljudes riikides reguleerivad ju meediat ikkagi ka mingid seadused. See ei tähenda, nagu me just seda tahaksimegi."
 
Kõige hullem oleks siinjuures tema hinnangul nähtus, mida kohtab aeg-ajalt online-meedias.

"Jääb mulje, nagu oleksid mitmed asjad paratamatud: klikkimine, lugude lühenemine, klikireaktsioonide tekitamiseks mõeldud skandaalid jne. See kõik on ju inimeste endi teha, nagu ka Facebook. Kui keegi hakkab rääkima, et Facebookis käivad asjad nii, siis ärge uskuge seda, tegelikult käivad ikka nii, nagu teie ise teete."

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik, Lemmi Kann

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara