PP: Petruðka pärastlõuna

Vanemuise teatri suures majas esietendub laupäeval ballett "Petruðka pärastlõuna". Kahevaatuselises balletilavastuses kõlavad Igor Stravinski "Petruðka", Claude Debussy' "Fauni pärastlõuna" ja Maurice Raveli laulutsükkel "Ðeherezade".

Etenduse lavastab Rootsi tantsija, koreograaf ja lavastaja Pontus Lidberg, kes viibib Vanemuises teatri balletijuhi Mare Tommingase kutsel.

"Pontus Lidbergi avastasin hulk aastaid tagasi. Meeldis tema tantsufilm "Rain" (Vihm), mis jooksis ka hiljuti paaril korral ETVs. Kutsusin teda esinema meie galakontserdile, kuna ta on suurepärane, väga peene kehatunnetusega, plastiline tantsija. Tema koreograafias sulandub keha ja muusika ühte. Pontuse lavastustes on varem olnud väga kogenud tantsijad ning tulemus on olnud väga eriline," rääkis Tommingas.

Pontus Lidbergi seob jätkuv koostöö suurte rahvusvaheliste tantsu- ja balletikompaniidega, nagu Taani Kuninglik Ballett, Pekingi Kaasaegse Tantsu Teater, Norra Rahvuslik Ballett, Rootsi Kuninglik Ballett jt. Vanemuises on Lidbergil kasutada teatri noor balletitrupp, kellest Tomminga sõnutsi mitte kõik ei ole võimelised lühikese ajaga Lidbergi tehnikat ja mõtlemist adapteerima. "Siiski on praeguseks jõutud ühtse hingamiseni ja resultaat tõotab tulla väga eriline. Töö temaga annab tantsijatele kindlasti suurepärase kogemuse oma keha avastamisel ja arendamisel," oli Tommingas veendunud.

Petruðka pärastlõuna ei ole kindlasti killustatud balletiõhtu Raveli, Debussy ja Stravinski muusikale, oluline on selle juures Pontus Lidbergi kontseptsioon. "Eriline koreograafia, fantastilised kostüümid noorelt Eesti moe tippdisainerilt Triinu Pungitsalt ja atmosfäär, mille loob Rootsi üks huvitavaim valguskunstnik Patrik Bogard. Ja loomulikult elava muusika interpretatsioon," loetles Tommingas etenduse jaoks olulisi märksõnu.

""Fauni pärastlõuna" ja "Petruðka" on kaks kõige ilusamat ja loomingulisemat muusikapala, mis eales tantsu jaoks kirjutatud. Peaaegu sajand hiljem tahan ma taasluua nende tantsude esialgset olemust, midagi, mis puudutab alati olulisi teemasid: inimese identiteeti ja kuuluvust," selgitas Lidberg oma nägemust.

Lavastuse muusikaline juht ja dirigent on Aivo Välja, kostüümikunstnik Triinu Pungits ning valgus- ja lavakujundaja Patrik Bogard Rootsist. Osalevad Vanemuise ooperilaulja Karmen Puis ning Vanemuise balletitrupp.

Osale arutelus

 • Lemmi Kann, Mari Hiiemäe

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara