Milles peitub Facebooki külgetõmbejõud?

Silicon Valley südames asuva Stanfordi Ülikooli psühholoogiaprofessori eestvedamisel saab ülikoolis teada, mis on Facebooki külgetõmbav jõud, et see sadu miljoneid liituma meelitab. 

Loenguseeria "Facebooki psühholoogia" on veenmist uuriva professor B J Foggi vaimusünnitis.  Foggi sõnul ajendas teda loengut ette valmistama Facebooki turule jõudes inimeste massiline registreerumine. Teda huvitaski, mis on selle käivitav jõud ning psühholoogia selle taga, vahendab BBC.

"Millele veel saaksid sa nädalaga miljon klienti? Siis sain aru, et tahan sellest enam teada ja arvasin, et parim viis sellest arusaamiseks on klassitäie õpilastega ning rääkida neile, kuidas veenmine töötab":

Professori hinnangul ei ole tegemist siiski ratta leiutamisega. "See, mida me siin õpime, ei kehti ainult Facebooki kohta. Psühholoogia, mis käivitab Facebooki, kehtib ka teistel veebiedulugudel. Samamoodi hakkab kehtima nendel kassahittidel, mis alles ootavad oma leiutamist."

"See, mida me õpime, on omamoodi kestvam kui Facebook, milles järgmise 30 päeva jooksul tõenäoliselt mõni programm või võimalus ümber tehakse."

Igal nädalal analüüsib klass erinevaid Facebooki aspekte, kuidas see töötab, mis psühholoogia sotsiaalvõrgu taha on ning millist muljet kasutajad edasi annavad. Viimast vaadeldakse nii inimeste profiilide ja uudistega tutvumisest müksamiste ning kommentaarideni välja. Samuti analüüsitakse näiteks fotokasutust sotsiaalvõrgus.

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara