Optimism tugevdab tervist

Tulevikku optimistlikult vaatamine võib inimese tervisele reaalselt kasulik olla, selgub värskest uurimusest.

Kentucky ja Louisville´i Ülikooli teadlased Suzanne Segerstrom ja Sandra Sephton uurisid, kuidas õigusteaduse tudengite suhtumine ja ootused tulevikule mõjusid nende immuunsüsteemisel, vahendab Psühholoogiateaduse Assotsiatsioon(APS). Järeldus tuli lihtne: optimism on tervisele kasulik.

Varasemad uuringud on paljastanud, et optimistlikud inimesed saavad paremini hakkama. Näiteks südameoperatsioonist taastuvad paremini need, kes on paranemisse paremini meelesetatud. Samas ei ole seni teada, kas ja kuidas optimist elu paremaks või pessimism kehvemaks muudab.

Selle uurimuse tarvis värbasid uurijad esmakursuslastest 124 tudengit, keda uuriti poolaasta jooksul viis korda. Igal korral uuriti, kui optimistlikud nad oma erialasse ja kooli suhtuvad. Siis süstiti neile ainet, mis kutsub esile immuunvastuse ja kaks päeva hiljem mõõdeti süstimiskohal paistetuse suurust. Mida suurem paistetus, seda suurem organismi vastupanuvõime. Samas on immuunsüsteem mitmekihiline keerukas süsteem ja selle katsega saab muuta vaid üht reaktsiooni - viirusliku ja bakteriaalse nakkusega võitlust.

Tudengite üldine suhtumine ellu - olgu optimistlik või pessimistlik - ei olnud seotud vastupanuvõimega. Õppurite igapäevaste ootuste paranemine või halvenemine aga vedas immuunsüsteemi endaga kaasa - optimistlikel perioodidel oli immuunvastus tugevam, pessimistlikel aegadel nõrgem. Nii aitab kindlal ajal või kindla asja-nähtuse suhtes optimistlik meelestatus tugevdada organismi osade nakkuste eest seismiseks.

"Ma ei soovitaks inimestel ebareaalseid ootuseid omada," kommenteeris tulemusi Segerstrom. "Samas sobib see, kui inimeste ootused on reaalsusest veidi kõrgemal."

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara