Vastutusrikas töö lisab kilosid

Stressirohke töö kajastub inimese vööümbermõõdus, selgus kulusid kärpinud ja töötajaskonda vähendanud USA firmade töötajaid analüüsides.

Enama tööstressiga töötajad paistsid silma paksusega. Nende kehamassiindeks (BMI) oli keskmiselt umbes ühiku võrra suurem pingevabamate kolleegide omast. Üks BMI ühik võrdub ca 3,5 kilogrammiga, vahendas Live Science.

See info on eriti oluline koondamiste ajal, leidis Isabel Diana Fernandez, toitumisspetsialist Rochesteri meditsiiniülikoolist ja uurimuse eestvedaja. Uuringust selgus nimelt, et firmasse maha jäänud töötajad kurtsid tihti stressi ja suurema vastutuse üle. 

"Ma arvan, et õppetund sellest on, et tuleb allesjäänud inimeste eest enam hoolitseda," kommenteeris Fernandez.

Farnandez ja tema meeskond uurisid kroonilise tööstressi ja lühiajalise, töökohakaotusest põhjustatus stressi koosmõju. Suurema töökeskkonnauurimuse raames mõõtsid nad ligi 3000 töötaja BMId, enamus neist olid valgenahalised keskealised ja kõrgharitud mehed.

Lühajalist tööstressi mõõdeti töökohakaotuse tõenäosuse või inimeste hirmuga töö kaotuse suhtes. Kroonilise stressi moodustasid inimeste kontrollitunne töökoha üle ja kohustused.

Tulemused ei viidanud lühiajalise stressi ja kaalu vahelistele sidemetele, kuid kroonilise pinge puhul oli lugu teine. Suurema vastutusega töötajate BMI oli ühiku võrra suurem kui kaastöötajail. Juhtivatel kohtadel oli soodumus rasvumisele isegi suurem.

Tulemused näitavad Fernandezi hinnangul, et tööstress võib inimesed ka kodus ebatervislike eluviisideni juhtida. "Nad lähevad töölt koju ja suudavad ainult oleskleda," lisas ta.

Stressist veel halvemini mõjus televiisor - päevas kaks-kolm tundi telerit vaatavatel oli BMI ligi 2,5 ühiku võrra suurem kui neil, kes tegid seda alla kahe tunni.

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara