Millised on eelistatumad firmaüritused

Äripäev uuris ettevõtetelt, millised on need firmaüritused, millest ka majanduslikult keerulistel aegadel loobuda ei raatsita.

Smarten Logistics AS, Anne Proos, personalijuht
Hoolimata keerulistest aegadest, ei saa ära unustada tähelepanuavaldusi töötajatele. Oleme siiski korraldanud nii uusaastapidusid kui suvepäevi, et koos kolleegidega  ühiselt vaba aega veeta ja  pidutseda. Üritused kolleegidega on just rasketel aegadel üliolulised meeskonnatunde ja -vaimu toetamiseks. Kindlasti oleme väga hoolega üle vaadanud ürituste eelarved ning läinud ürituste sisu osas konservatiivsemaks ja tagasihoidlikumaks, kuid üritust töötajatega ära jätta ei tahaks. Viimaste ürituste puhul oleme Tallinna külje all asuva ettevõtte mõistes leidnud ürituste pidamise asukohad Harjumaalt suhteliselt ”kodu“ lähedalt. Oleme kasutanud ka professionaalsete teenusepakkujate teenuseid ning meie kogemused on olnud positiivsed. Viimasel ajal oleme korraldanud kõik oma jõududega.  See on aidanud mõningal määral kulusid optimeerida, kuid kindlasti oleme kaotanud üritusele kulutatud ajas ja värsketes ideedes.


Fujitsu Services AS, Andres Järviste, tegevdirektor
Praeguses jahenenud majanduskliima olukorras tuleb hoolega vaadata, kuidas ja milliseid firmaüritusi korraldada nii, et neist ka kasu oleks. Meie firmaürituste kogueelarve eelmisel aastal, võrreldes üle-eelmise aastaga oli mõnevõrra  väiksem. Oleme siiski leidnud võimalusi, kuidas ka kitsamates oludes tutvustada meie klientidele uusi tooteid ja teenuseid.  Korraldame aastas vähemalt kaks suuremat kliendiüritust, kuhu kutsume kõik meie olulisemad kliendid. Tuvustame nii meie plaane kui räägime IT-maastikul toimuvast laiemalt.

Lisaks korraldame üritusi ka väiksematele sihtgruppidele. Näiteks avasime hiljuti Tartus uue remondi –ja hooldustööde vastuvõtupunkti ning oleme selle tutvustamiseks korraldanud rea kliendiüritusi.  Meil töötab Eestis hetkel 187 inimest. Meie-tunde tugevdamiseks ja firma väärtuste arendamiseks oleme ühisüritusi teinud ka praegustes majanduslikult kitsamates oludes.

Samas on ka väheste vahenditega võimalik samuti palju korda saata, see eeldab vaid aktiivseid ürituste eestvedajaid ettevõttes endas. Meil on õnneks selliseid töötajaid palju, kelledest oleme kokku pannud ettevõtte ühisüritusi organiseeriva meeskonna. Näiteks loobusime eelmisel aastal  ürituste organiseerimisega tegeleva firmas abist jõulupeo korraldamisel. Vahva 80ndate stiilis teemapidu sai teoks meie enda töötajate abiga, osa ürituse kuludest katsime osalustasude arvelt. Pidu oli väga lõbus ja vastukaja  kogu firmas väga positiivne. 

Kuna meie firma paikneb erinevates majades Tallinnas ja Tartus, siis organiseerivad töötajad ka kontorite põhiselt erinevaid toredaid ettevõtmisi. Vastlapäeval käisime koos liugu laskmas ja hiljem hernesuppi ning kukleid söömas. Ühiselt oleme käinud jalgpalli mängimas, Tartu kontori töötajad käivad koos võrkpallitrennis. Hetkel viib üks meie töötaja, kes ühtlasi tegeleb professionaalse fotograafina, läbi fotokoolitust kõigile ettevõtte fotograafiahuvilistele.

Taolisel ise ürituste organiseerimisel on mitmeid positiivseid külgi lisaks kulude kokkuhoiule. See on pannud meie firmas kolleege, kes tööalaselt tihti kokku ei puutu, omavahel tihedamat läbi käima, lisanud vaheldust nende igapäevatöösse ja aidanud ka üksteist paremini tundma õppida.

Parex Banka Eesti Filiaal, Sofia Krist, tegevdirektor
Meie firmaüritused ei hoia kokku üldise meeleolu loomiselt. Kuna korraldame suhteliselt erineva kontseptsiooni ja suunitlusega üritusi nii majasiseselt kui –väliselt, siis ühtset ja konkreetset tegurit välja võimalik tuua ei ole. Küll aga pöörame olulist tähelepanu sellele, millised on konkreetse ürituse eesmärgid ning sobiv keskkond ja meeleolu, nende eesmärkide täitmiseks. Üldiselt üritame pigem teha vähe ja korralikumaid ning põhjalikumaid üritusi, kui palju ja madalamate standartidega ehk paneme rohkem rõhku kvaliteedile kui kvantiteedile.

Peamiselt jagunevad meie organisatsiooni poolt korraldatavad üritused kahte erinevasse gruppi: klientidega seonduvad üritused ning ettevõttesisesed koolitused ja muud koosolemised. Näen, et tulevikus hakkame veelgi rohkem rõhku pöörama kliendiüritustele ja kõigele sellega seonduvale, sest näeme, et meil on palju lojaalseid ja usaldusväärseid kliente, kes on huvitatud pikaajalistest kliendisuhetest.

Oluliseks peame ka personaliga seonduvaid koolitusi, oleme neid teinud mitmes erinevas formaadis, nii majasisese konverentsformaadiga kui ka väliürituse näol, kus teeme ise süüa, korraldame erinevaid mängusid ning suhtleme lihtsas ja vabas keskkonnas.


Rime Kinnisvara Vahendus AS, Monica Meldo, juhatuse liige
Firmaürituste korraldamine ettevõtte töötajatele oli ja on kindlasti ka täna oluline osa Rime Kinnisvara personalipoliitikas. Kuigi üritusi on vähemaks jäänud, katsume siiski aeg-ajalt inimesed kokku saada ja koos midagi meeldivat korda saata. Reeglina peab meie kokkusaamistel ka mingi tegevus toimuma, lihtsalt niisama klaasi taha ei ole mõtet ega vajadust inimesi kokku kutsuda. Eelarved on varasemaga võrreldes kindlasti oluliselt väiksemad, aga pigem on tasulised teenused asendunud millegi sellisega, mida inimesed saavad ise ellu viia, sest õnnestunud ürituse ei taga mitte raha, vaid ikka meeldiv seltskond.

Üheskoos millegi koos tegemine ja või väärtuste loomine on see, mis inimeste omavahelisi suhteid parandab ja tööpingeid maandab. Nii oleme näiteks ettevõttega külastanud kunstigaleriid ja seal antud ülesannete järgi "kunsti" teinud, matkanud rabades, koristanud metsaaluseid, parvetanud jõgedel jne. Tehtud on nii rohkem kunstilisi üritusi kui ka pigem füüsilisele tegevusele suunatud üritusi. Suurima eelarvega on reeglina suvepäevad, mis on mitmepäevane ja suurema tegevusplaaniga üleestiline kokkusaamine kuskil põnevas Eestimaa paigas.


Bastion AS, Indrek Stahl, juhatuse esimees
Kokkuhoidlik peab alati olema. Olen olnud nelikümmend aastat äriga seotud ning saanud laenudeta hakkama. Laenul on väga halb omadus – nimelt see tuleb tagasi maksta. Üks põhjus, miks oleme endiselt tegusad, on kindlasti läbimõeldud ja kaalutletud kulutused. Rahaasjadesse olen ikka ja alati konservatiivselt suhtunud ja pean ülioluliseks optimaalsust. Loomulikult me viime läbi üritusi oma töötajatele ja klientidele. Esitlusi peab tegema, ilma pole võimalik, kuid kindlasti mõtleme põhjalikult läbi kuluartiklid. Firmasisesed üritused on traditsiooniliselt olnud jõulupidu ning Jaanipäev – need üritused leiavad meil iga-aastaselt aset.

Tahan uskuda, et Eesti Vabariigis on igaveseks möödas ajad, kui rahaga laiutamine oli moes. Kes headel aegadel õppisid laialt elama, et suutnud ka keerulisemal majanduslikul perioodil kulutusi piirata ning tulemus oli peagi näha. Ettevõtmised ja ürituste korraldamised lähevad paratamatult üha kulukamaks – näiteks viisteist aastat tagasi oli kordades odavam viia läbi moeetendusi. Ometi, nagu juba ütlesin, pole võimalik püsida pildis ilma presentatsioonideta. Seega peab olema kokkuhoidlik, õigemini tuleb kulutada õigel hetkel ja kindlal eesmärgil.      

Osale arutelus

 • Lemmi Kann

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara