Suitsetamine tõmbab IQ alla

Suitsetavate noormeeste IQ-testi tulemus on keskmiselt 7,5 punkti võrra kehvem kui mittesuitsetajatest eakaaslastel.

Iisraeli teadlaste läbiviidud uuringus võrreldi 20 000 mehe (vanuses 18-21) IQ testide tulemusi ja järeldus oli selgemast selgem - mida rohkem inimene päevas suitsetab, seda madalam oli ta IQ-testi sooritus, vahendas Deccan Chronicle. Muide, see kehtis ka vendade kohta, kes on kasvanud samas keskkonnas ja tingimustes. Uurijad jõudsid ka järeldusele, et suitsetavad vanemad teevad kehvemaid tervist puudutavaid otsuseid.

Uuringu viis läbi Mark Weiser, Tel Avivi Ülikooli psühhiaatriaprofessor, kes vaatles uuritavaid enne ja pärast ning sõjaväeteenistuse ajal. Umbes kolmandik uurituist suitsetasid päevas ühe või enam sigaretti, kolm protsenti olid maha jätnud ning ligi 70% polnud kunagi suitsetanud.

Keskmine IQ mittesuitsetajal oli 101, suitsetajate IQ-testi keskmine tulemus aga jäi allapoole 94. Päevas enam kui paki sigarette suitsetanud noormeestel aga allapool 90. Sellises vanuses vaimselt ja füüsiliselt tervete meeste keskmine IQ on 84-116.

"Tervisealal arvatakse tihti, et suitsetajad on kas keerulistes oludes üles kasvanud või vähem haritud, kuid meie uurimus seda ei kinnitatud," kommenteeris uuringut Weiser.

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik, Lemmi Kann

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara