PP: ooperidiivast saab bluusistaar

Maailmakuulus lauljatar Barbara Hendricks, kes on teinud lugematu hulga rolle ooperilavadel ning tõestanud ennast publiku lemmikuna nii klassikalise muusika kui ka džässi žanris, näitab oma uut palet - seekord laulab diiva bluusi.

Kuna Hendricks on väga puhtakõlalise tämbriga vokaalsolist, on tema bluusikontserdist oodata huvitavat sulamit erinevatest esitusstiilidest. Hendricksi hääl on koolitatud ooperilaulja avarate aariate ettekandmiseks ning seda voorust ei jäta diiva ka bluusimeloodiaid lauldes kasutamata. Samas - kuigi Hendricks on sopran, ei tee talle muret oma häält ka madalamates registrites kõlada lasta. Ometi ei mõju ükski bluus Hendricksi esituses sellisena, nagu see kõlaks ükskõik millise teise laulja suust.

 Hendricksile omane kammerlik ja väljapeetud esinemisvorm on garanteeritud ka tema bluusinumbritest koosneva kontserdi puhul. Number üks on selle kontserdi puhul siiski esitaja ning tema muusikaline käekiri, alles seejärel on oluline see, mida täpselt just diiva laulab.

Praeguseks 61aastane Hendricks alustas oma lauljakarjääri võrdlemisi hilises eas. Esimese kutsumuse ajel õppis ta ülikoolis reaalaineid ning tõsisemate muusikaõpingute juurde pöördus tulevane täht 20aastasena. Tema läbilöök ooperilavadel toimus 1974. aastal ning aastate jooksul on ta esinenud pea kõigis maailma kuulsamates ooperimajades sealhulgas Pariisi ooperis, Metropolitan Operas, Covent Gardenis ja La Scalas. Hendricks on laulnud terve nimekirja jagu peaosasid kõige kuulsamates ooperietendustes.

Alates 1994. aasta ülesastumisest Montreux' Jazz Festivalil on lauljatarile olnud valla ka maailma džässifestivalide olulisemad lavad. Lisaks ooperirollidele on Hendricks teinud ulatuslikku tööd nii Saksa, Prantsuse, Ameerika kui ka Skandinaavia muusika interpreedina ja tutvustajana maailmas.

Tema laulud on salvestatud rohkem kui kaheksakümnele helikandjale, millest viimased, kaasa arvatud "Barbara Sings The Blues", on välja antud tema isikliku plaadifirma "Arte Verum" nime all.

Eestit külastab Hendricks juba kolmandat korda. Tema varasemad esinemised jäid aastanumbritesse 1999 ja 2007.

Hendricks on tuntust kogunud heategevusprojektides osalejana. Tema töö eest pagulaste abistamisel on diiva pälvinud ÜRO pagulaste erikomisjoni hea tahte ja elu saadiku aunimetuse.

Osale arutelus

 • Lemmi Kann, Mari Hiiemäe

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara