Kuidas olla tööl õnnelik?

Tööl õnnelik olemise saladus peitub selles, kui rahul on inimene oma eluga üldse, selgus uuringust.

Inimesed, kes ei ole oma eluga rahul, ei ole seda tõenäoliselt ka oma tööga, vahendas Livescience Ameerikas tehtud uuringut.
 
"Hindasime neid faktoreid kahel ajahetkel, et leida side töö ja eluga rahulolu vahel," kommenteeris meta-analüüsi juhtinud psühholoog Nathan Bowling Wright State´i ülikoolist.

Uurijad püüdsid leida vastust küsimusele "Kui inimesed on rahul oma tööga, kas nad on siis üldiselt eluga rahul? Või vastupidi"
 
Bowling ja ta kolleegid uurisid töörahulolu eri põhjuseid - rahulolu töö endaga, ülemustega, kolleegidega, palga ja edutusvõimalustega - ning vaatlesid nende seoseid inimese subjektiivse rahuloluga. Uurijad leidsid, et need kaks seisundit on tihedalt omavahel seotud. Selgus, et eluga rahuloluga kaasnev rahulolu tööga on üksteisest mõjutatud. Vastupidi, ehk rahuldust pakkuv töö toob rahulduse ka ellu, sidet ei täheldatud.
 
"Samas, selle kõige teine pool on, et need, kes on üleüldiselt rahulolematud ja püüavad õnne töölt leida, ei pruugi ka tööst rõõmu tunda. Samuti ei tõsta nad tööl oma üldist rahulolu."

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik, Lemmi Kann

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara