Stress soosib vähki

Värske uurimuse kohaselt soodustavad stressihormoonid pahaloomuliste kasvajate kasvu ja levikut organismis.

Väike kogus stressi teeb inimestele head – tekitab võitlusvaimu ning soosib uuenduslikkust. Samas krooniline stress suurendab nii depressiooni, südamehaiguste ning ka vähiriski, vahendas Scientific America.

Seni on uurimustes jõutud järeldusele, et stress soosib kaudselt vähki, sest nõrgestab immuunsüsteemi kasvajate vastu võitlemisel või soosib uute kasvajate teket organismis.

Värske uuring aga näitab, et stressihormoon, nagu näiteks adrenaliin, soosib otseselt kasvajate kasvu ja levikut. Nimelt leidsid Texase ülikooli teadlased Anil Soodi eestvedamisel tehtud uuringus, et vähirakud suudavad eirata organismis üksi jäädes (näiteks kolletest eraldudes) rakkude hukku ja levida iseseisvalt mööda organismi laiali. Inimeste ja hiirte rakkudega läbi viidud katsed jõudsid tulemuseni, et vähki nakatunud ning stressi viidud organismis kiirendas stress vähirakkude levikut.

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik, Lemmi Kann

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara