Stress soosib vähki

Värske uurimuse kohaselt soodustavad stressihormoonid pahaloomuliste kasvajate kasvu ja levikut organismis.

Väike kogus stressi teeb inimestele head – tekitab võitlusvaimu ning soosib uuenduslikkust. Samas krooniline stress suurendab nii depressiooni, südamehaiguste ning ka vähiriski, vahendas Scientific America.

Seni on uurimustes jõutud järeldusele, et stress soosib kaudselt vähki, sest nõrgestab immuunsüsteemi kasvajate vastu võitlemisel või soosib uute kasvajate teket organismis.

Värske uuring aga näitab, et stressihormoon, nagu näiteks adrenaliin, soosib otseselt kasvajate kasvu ja levikut. Nimelt leidsid Texase ülikooli teadlased Anil Soodi eestvedamisel tehtud uuringus, et vähirakud suudavad eirata organismis üksi jäädes (näiteks kolletest eraldudes) rakkude hukku ja levida iseseisvalt mööda organismi laiali. Inimeste ja hiirte rakkudega läbi viidud katsed jõudsid tulemuseni, et vähki nakatunud ning stressi viidud organismis kiirendas stress vähirakkude levikut.

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik, Lemmi Kann

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara