PP: abielulahutus paneb kired möllama

Soome filmi isadeks peetud Kaurismäki-vendadest vanim, Mika Kaurismäki, on kinolinale seadnud filmi "Hargneva armastuse maja", mis räägib loo viisakana planeeritud abielulahutusest, millest tuleb välja aga hoopis midagi muud.

Mika Kaurismäki on juba aastaid elanud Brasiilias ning ammutanud sealt ainest oma filmiloomeks, samuti teinud muusikadokumentaale.

Mika viimane suurem Soomes teahtud film oli "Zombi ja kummitusrong" ("Zombie And The Ghost Train") aastal 1991. Mullu sügisel sai valmis Kaurismäki uus Soome näitlejatega tehtud mängufilm "Hargneva armastuse maja" ("Haarautuvan rakkauden talo"), mis nüüdseks on saanud eesti- ning venekeelsed subtiitrid ning linastub tänasest ka Eesti kinodes.

 Petri Karra esikromaani järgi vändatud linateos räägib teineteisest lahku kasvanud kolmekümneaastastest abieluinimestest, kes tunnetavad piisavalt hea maitse piire, et oma lahkuminekut mõistusega võtta. Formaalselt on paar juba lahus, kuid elab olude sunnil sama katuse all ning ootab pikisilmi, millal senine ühine kodu maha saaks müüdud.

Tegemist on haritud paariga - Juhani (Hannu-Pekka Björkman) töötab abielunõustajana ning Paula (Elina Knihtilä) on ärikoolitaja. Kombelisest ja mõistuslikust eelhäälestusest pole aga mingit kasu, kui inimeste emotsioonid järgnevate sündmuste keerises üle pea kokku löövad.

Osaliste isiklik elu areneb omasoodu. Paula toob üheöösuhteks majja teise mehe ning ka Juhani ei jää alla, vaid esitleb kinnimakstud prostituuti oma uue kallimana. Kired pääsevad kontrolli alt välja ning selgub, et kumbki osapool tunneb teise vastu nii armastust kui ka viha ning need tunded on väga tugevad.

Film võtab vaatluse alla lahutajate ebastabiilse hingeelu, mis kõigub täielikust teineteisemõistmisest ning paratamatusetundest totaalse eitamise ning vihkamiseni. Vaheldumisi näitab film nii olukorra koomilist kui ka traagilist poolt.

Kuigi fookuses on Juhani ja Paula lahutuse lugu, heidab film pilgu ka kõrvaltegelaste pisimaailmadesse, millest igaühes on täpselt samal kombel esikohal inim- ja paarisuhete kulg ning pere ja lastega seonduv.

Filmi režissöör on osutanud, et selle linaloo olemus on samaaegselt kriitiline ning sümpaatne, armutu ning pehme, kurb ning rõõmus. Kõik see kokku mõjub komöödialaadse seguna.

Osale arutelus

 • Lemmi Kann, Mari Hiiemäe

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara