PP: Volkonski mängib teatris iseennast

Eile Tartu Uues Teatris esietendunud "Peeter Volkonski viimases suudluses" mängivad kaks näitlejat - Peeter Volkonski ja Laura Peterson.

Etenduse autori ning lavastaja Urmas Vadi sõnul on etendus kirjutatud just neile kahele näitlejale.

 "Kunagi jalutas Ivar Põllu, kes on Tartu Uue Teatri juht, mulle Supilinnas vastu ja küsis, et kas ma tahaksin midagi nende teatri jaoks kirjutada ja ise ka lavastada. Ma ütlesin kohe esimese hooga jah. Aga siis ma hakkasin mõtlema, et millist teatrit ma ise tahaksin teha. Ja ma mõtlesin alustada sellest otsast, et räägin Peeter Volkonski ja Laura Petersoniga, et mis nad arvavad, kui ma kirjutaksin neile näidendi. Ja siis kirjutasingi," tutvustas Vadi etenduse sündimislugu.

Vadit köitis võimalus teha etendus Eesti oma ainesest. "Mind on natuke väsitama hakanud see võimalus, et võtame jälle ühe näidendi, kus on Johnid ja Jimid ja paneme aga ajama. Minu soov on olla siin, selles kultuuriruumis ja kõnelda nende inimestega, kes siin on, ühesõnaga olla kohal. Valisin need näitlejad, sest nad on kõige paremad. Nendega koos töötada on lihtsalt rõõm. Isegi luurele võib minna," arvas lavastaja.

Etenduse sisu ei tahtnud Vadi pikalt lahti seletada, kuid ütles, et tegemist on etendusega, mille juures põnevus on päris olulisel kohal.

"Oma vaimusilmas ma näen, et see lugu peaks kogu aeg keerama ette eri tahke, nii et vaataja on kogu aeg ootel küsimusega, mis juhtub," ütles lavastaja.

Vadi arvas, et "Peeter Volkonski viimane suudlus" sobib vaatamiseks ilusatele, vaimukatele, intelligentsetele, huumorimeelega ja rikastele inimestele. Nagu ikka. Nüridel ja tümadel tüüpidel pole nagunii kusagil midagi teha.

Loomulikult võiks publik olla avatud lugude, kaasa arvatud selle loo kuulamiseks, mis laval harunema hakkab. "Selles lavastuses on lugu ja selle loo vestmine väga olulisel kohal. Aga see pole kindlasti mingi päheõpitud teksti ettekandmine," arvas Vadi.

Osale arutelus

 • Lemmi Kann, Mari Hiiemäe

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara