Päevitamine tekitab alkoholiga sarnase sõltuvuse

Osade solaariumikasutajate harjumused kvalifitseeruvad samasuguseks sõltuvuseks nagu näiteks alkoholi puhul, paljastab värske uuring.

Uuringu tulemused näitasid, et umbes kolmandik tudengeist, kes tihti solaariumit kasutavad, on sellest samade näitajatega sõltuvuses nagu näiteks alkoholi või muude sõltuvust tekitavate ainete tarbimisel, vahendas LiveScience.

Need solaariumihoolikud kasutavad enam ka alkoholi ning kanepit ning märkisid suuremat ärevust kui inimesed, kes ei olnud solaariumis päevitamisest sõltuvuses. Uuring põhineb 421 tudengil, kellest enam kui pooled olid solaariumit kasutanud. Sõltlasi neist oli umbes kolmandik.

Sõltuvust on paljastanud ka varasemad uuringud. Nimelt leiti 2006. aastal regulaarseid solaariumikülastajaid vaadeldes, et nad võivad kogeda võõrutusnähte, kui ei saa oma "UV-doosi". Kaks aastat tagasi jõuti järeldusele, et ligi viiendik päikesega päevitajatest on sellest sõltuvuses.

Lisaks sõltuvusele on solaariumil panus ka nahavähki. Enne 30. eluaastat regulaarselt solaariumit kasutades on tõenäosus nahavähki haigestuda 75% kõrgem.

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik, Lemmi Kann

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara