Päevitamine tekitab alkoholiga sarnase sõltuvuse

Osade solaariumikasutajate harjumused kvalifitseeruvad samasuguseks sõltuvuseks nagu näiteks alkoholi puhul, paljastab värske uuring.

Uuringu tulemused näitasid, et umbes kolmandik tudengeist, kes tihti solaariumit kasutavad, on sellest samade näitajatega sõltuvuses nagu näiteks alkoholi või muude sõltuvust tekitavate ainete tarbimisel, vahendas LiveScience.

Need solaariumihoolikud kasutavad enam ka alkoholi ning kanepit ning märkisid suuremat ärevust kui inimesed, kes ei olnud solaariumis päevitamisest sõltuvuses. Uuring põhineb 421 tudengil, kellest enam kui pooled olid solaariumit kasutanud. Sõltlasi neist oli umbes kolmandik.

Sõltuvust on paljastanud ka varasemad uuringud. Nimelt leiti 2006. aastal regulaarseid solaariumikülastajaid vaadeldes, et nad võivad kogeda võõrutusnähte, kui ei saa oma "UV-doosi". Kaks aastat tagasi jõuti järeldusele, et ligi viiendik päikesega päevitajatest on sellest sõltuvuses.

Lisaks sõltuvusele on solaariumil panus ka nahavähki. Enne 30. eluaastat regulaarselt solaariumit kasutades on tõenäosus nahavähki haigestuda 75% kõrgem.

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik, Lemmi Kann

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara