Liigne hügieen toob lisakilod

Ülekaal on mitmes riigis tõsine probleem. LiveScience toob välja seitse põhjust, kuidas on inimesed erinevatest dieediprogrammide ja tervisliku elustiili propagandast hoolimata nii hügieeni kui sõprade toel üha suuremad.

7. Parem hügieen
Lisaks toidu ümber keerlevale elustiilile saab varsti ka hügieeni kaaluprobleemide süüdlaseks teha.

Nimelt tõestas hiirte peal läbi viidud test, et teatud soolestikubakterid suudavad samast toiduhulgast imeda välja suurema koguse kaloreid. Selle põhjuseks võib olla tõik, et antibiootikumide ja parema hügieeniga said hukka nendega võitlevad bakterid, kommenteeris vanemuurija Andrew Gewirtz Emori Meditsiiniülikoolist Georgias.

Samas ei kinnita uurimus, et ülekaal oleks nakkav - inimese soolestiku mikrofloora kujuneb välja mõne sünnijärgse aastaga. Niiet ülekaalulisust ravivat antibiootikumikuuri pole mõtet oodata.

6. Sinu vanemad
Kõhnad inimesed on "võitnud geneetilisel loteriil," kommenteeris Susan Carnell, ülekaalulisuse uurija Columbia Kolledzhist. Geenidest sõltub, kui hõlpsalt inimene küllastustunnet tunneb, selgub uuringust.

5. Eriti sinu ema
Värske uurimuse põhjal saab laps juba emaüsas emalt geneetilisi sõnumeid, kuidas oma kaalu reguleerida.

4. Sõbrad
Kui su sõbrad on paksud, on sulgi eeldusi klubiga liituda, selgus uuringust. Seda isegi juhul, kui ülekaalulised sõbrad elavad sinust eemal. Põhjus on psühholoogiline - inimene hindab normaalsust ümbritseva keskkonna toel. Nii on ülekaalulisuse taga nii füsioloogilised, kultuurilised kui psühholoogilised põhjused. 

3. Autod, toolid ja diivanid
Inimene ei liiguta end enam nii palju kui tema jahti pidavad eellased. Liikumine on suurepärane vahend kaalu ja isu reguleerimiseks, kommenteeris Carnell.

"Kui tahad kaalu kaotada, aga trenni ei tee, võtab iga naela kaotus väga kaua aega," kommenteeris  Caroline Apovian, ülekaalulisuse uurija Bostoni Meditsiiniülikoolist.

2. Toit ise
"Kui McDonald's oleks olemata, oleksime oluliselt kõhnemad," leidis Carnell. 

Maitsev toit, mida kiirtoidukettides pakutakse, on rasva-, suhkru- ja soolarikas. Tegemist kombinatsiooniga, mis küllastumistunde asemel tekitavad isu söömist jätkata, kommenteeris dr David Kessler, raamatu "Ülesöömise lõpp" autor. Selline toit põhjustab sarnast erutuvust aju teatud osades, mõjudes nagu alkohol, narkootikumid või seks.

1. Kehv toidukultuur
Kui geenid ja keskkond on kaks kolmandikku BMI kasvu põhjustest, siis järelejääv osa on psühholoogiline põhjus.

Nimelt on toidukultuuril - kas tankimine või meeldiv rituaal - suur osa kaaluküsimustes. USA kiirtoidu- ja valmistoiduharjumus on seotud ülekaaluga, samal ajal on ülekaalurisk väiksem normaalse kogupere-toidukordade puhul.

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik, Lemmi Kann

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara