Sekretar.ee valis oma lemmiksekretärid

Eile toimunud sekretäride kutsemeistrivõistlusel Tippsekretär 2010 valis sekretar.ee portaal oma lemmikuteks Kristi Lepiku ja Sigrid Haugasmäe.

Lisaks sellele, et Tippsekretäri konkursil osalejad pidid tõestama oma teoreetilisi teadmisi ja arvutikasutusoskust, tuli neil läbi rollimängu tõestada ka oma võimet hakkama saada ootamatu ja keerulise olukorraga. Selleks oli appi palutud näitleja Evelin Pang, kes mängis pretensioonikat inimest, kes nõudis viivitamatut kohtumist sekretäri juhiga.
 
Rollimängu situatsioon nägi ette, et Evelin Pang nõudliku kliendi rollis teatab, et on telefoni teel kokku leppinud kohtumise juhiga ning tal on vaja kohe temaga kokku saada. Sekretärile oli juht aga andnud range korralduse, et teda ei tohi kahe tunni jooksul segada ning ta on rangelt kättesaamatu ka telefoni teel.

Niisiis oli võistlejate ülesandeks kaitsta oma bossi mistahes „sissetungijate” eest, kuid samal ajal tagada ka see, et Evelin Pange poolt mängitud nõudlik ja rahulolematu klient saab oma probleemile lahenduse ning lahkub kontorist rõõmsal ja rahulikul meelel.

Harjumatu partneri vastu mängiv Evelin Pang tunnistas pärast rollimängu lõppu, et püüdis end näitlejana tagasi hoida.

Seda, milliste võtetega ja kui hästi võistlejad situatsiooni lahendavad, oli hindamas ka sekretar.ee þürii, kuhu kuulusid portaali toimetaja Lemmi Kann ning Äripäeva erilehe „Juhtimine” toimetaja Urve Vilk.

Võistlejate esituses mängiti läbi mitmeid erinevaid lahenduskäike ning pärast 20 osaleja situatsioonilahendust oli omakorda probleemi ees sekretar.ee þürii – ühe lemmiku välja valimine osutus nii keeruliseks, et ainukeseks õiglaseks lahenduseks oli välja kuulutada kaks sekretar.ee lemmikut.

Nendeks said Sigrid Haugasmägi Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolist ning Kristi Lepik Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolist, kes said sekretar.ee-lt ka vastava tunnistuse ning kingituse Äripäeva Teabekirjastuselt.

Olgu öeldud, et sekretar.ee valik langes kokku ka professionaalse þürii omaga, kes hindas samuti Kristi Lepiku parimaks situatsioonilahendajaks.

Mõlemad noored sekretärid jäid silma eelkõige oma enesekindluse ja kehtestamisoskuse, situatsioonitunnetuse ning hea sõnavara poolest, mis oli kõik serveeritud sümpaatses osavõtlikkuse ning siira viisakuse kastmes. Kaitstud sai nii bossi seljatagune kui firma hea maine ning garanteeritud ettevõttele klient, kes esitab oma tellimused ka edaspidi just sellele firmale ega lähe konkurendi juurde paremat lepingut ja suhtumist otsima.

Küsimusele „Kas palkaksid Kristi või Sigridi oma sekretäriks?”, vastab allakirjutanu – „Jah!”

Sekretar.ee tunnustab ja õnnitleb Sigridit ja Kristit ning nende õpetajaid Tiia Murulaidi Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolist ning Miljan Kalmust Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolist.

Osale arutelus

 • Lemmi Kann

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara