Turundaja: PR ja turundus keeravad sotsiaalmeedia untsu

"Tsiteerides ühte kollegi – küll turunduse ja kommunikatsioonitöötajad sotsiaalmeediumi ükskord untsu keeravad," kommenteeris sotsiaalmeediat Aasta Turundustegu 2007 võitja SEB turundusdirektor Karl Multer Best-Marketingile.

"Mis puutub sotsiaalmeediasse, siis Facebook on küll rahvusvaheline ja seksikas asi, aga Facebooki ja sotsiaalmeedia vahele ei saa võrdusmärki panna," leidis Multer.

"Olulise osa digitaalsest sotsiaalmeediast moodustavad ka igasugused foorumid ja kommuunid, mida ei tohi turundades ära unustada: perekoolid, kalastajad, tutvujad, ehitajad, tarbijad jne. Lisaks veel WOM (word of mouth), mille mõjutamine on peen kunst. Sotsiaalmeedia jääb ikka vaid turundusmiksi osaks," selgitas Multer.

Üks asi on tema sõnul tuvastada, mida sinust räägitakse, teine asi on seda vestlust edukalt juhtida ja klientide võimalikule kriitikale operatiivselt reageerida.

"Oluline on saada negatiivne diskussioon avalikust kanalist välja," lisas ta. Näiteks kui keegi väljendab kuskil foorumis rahulolematust su teenuste suhtes, siis võib reageerida nii - sisestada foorumisse oma kontakti ja teha ettepanek lahendada probleem teises kanalis, näiteks e-maili kaudu ehk otse.

Samas - mida rohkem foorumis anonüümsetele süüdistustele veebis reageerida, seda kõrgema reitingu saab see diskussioon Google’i silmis, mis omakorda lükkab selle foorumipostituse Google’i otsingus ettepoole.

Üldiselt on tema sõnul esimesena ütleja sõnadel suur jõud ning vastu vaidlemine, tõestamine ja süüdistajapoolne hilisem vabandamine kipub esimesena välja öeldud sõnade varju jääma.

"Eesti seadused ei kaitse inimesi ega ettevõtteid laimu eest piisavalt hästi. Digitaalses sotsiaalmeedias aktiivselt osalejate õigused ja kohustused on täna seaduste kontekstis väga ähmased."

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik, Lemmi Kann

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara