Miks asjad maksavad 9.95?

Mida täpsema hinnaga asjad müüki panna, seda meelsamini lepivad inimesed küsitud hinnaga, vahendas internetmarketing.ee USAs tehtud uuringuid.

Näeme sageli poodides hindu 9,95 või 37,95. Miks see nii on? Kui kunagi ammu leiutas selle süsteemi prantsuse disainer Jacques Claude Penney selleks, et müüja peaks avama kassa ja andma kliendile raha tagasi vältimaks raha tasku panemist, siis täna on selleks muud põhjused.

Florida ülikooli turundusprofessorid Chris Janiszewski ja Dan Uy tegid rea katseid, et uurida välja, kas hind 19,95 töötab tõesti paremini kui ümar 20. Selgus, et inimesed kauplesid hinda vähem alla kui see polnud ümar arv, sest neile tundus esimene pakkumine õiglasem.

Teadlased katsetasid tulemust ka pärismaailmas, vaadates viimase 5 aasta kinnisvaramüügi hindu Floridas. Pandi tähele seost, et omanikel, kes panid maja müüki täpsema hinnaga (nt $494 500), õnnestus sagedamini saada küsitud hinda kui neil, kes panid maja müüki ümara summaga ($500 000).

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara