PP: Kuldsõduriga kuulsust kogunud Kristina Normani isikunäitus

Tallinna Kunstihoones saab näha Kristina Normani esimest suurt isikunäitust „Me ei ole universumis üksi”.

Tõnismäe kuldsõduri aktsiooniga tõmbas Kristina Norman endale ootamatult palju meediakära ning kunsti kohta oli paljudel äkki midagi öelda.

Nüüd saavad kõik oma silmaga näha nii kuldsõdurit kui ka neid töid, mida Norman enne pressistaariks saamist tegi. Taaskord saab näha kuldsõduri ettevalmistavat tööd „Kogukond” ja ka hoopis teistsuguse monumendiga tegelevat videoinstallatsiooni, maavälistele olenditele püstitatud mälestuskiviga näituse nimitöös „Me ei ole universumis üksi.”

Norman on oma huviorbiiti võtnud väga tundliku teema – mälu, mäletamise ja nendega seotud füüsilised objektid. Mälu ei ole aga kunagi objektiivne. Erineva kollektiivse mälu kallale asumine eeldab hästi läbimõeldud ja rafineeritud tegutsemist. 

Normani töid iseloomustab nooruslikult tuline kirg oma subjekti vastu, teatav naiivsus ja tormakus. Kasuks tuleb siin võrdlus maailmanime Alfredo Jaariga, kelle hiljutine külaskäik Tallinnasse oli kunstiinimeste viimase aja tähtsündmus. 

Näitus jääb avatuks kuni 9. maini.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Ragne Nukk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara