PP:  Paabel laulab teatrilaule

Ansambel Paabel esitleb nelja kontserdiga oma uut plaati, millele on salvestatud suveetenduse "Küüni täitmise lood ja laulud" kirev muusikavalik polkast rokini.

Ansambli liikme Sandra Sillamaa sõnul on Paabeli vanade fännide jaoks tegemist sootuks uue kavaga. “Suure osa sellest moodustab etenduse muusika, milles me Saueaugul suvel osalesime – see on meie kirjutatud muusika Hando Runneli ja Madis Kõivu tekstidele. Seal on väga südantlõhestavaid ballaade, rokki ja kantribiiti,” reklaamis Sillamaa. Lisaks plaadimaterjalile esitab ansambel kontsertidel ka oma uut muusikat, mis järgib regilaulu joont. “See kõik kokku on tohutult kirju komplekt, nii värvikas kava, et seal peaks kõigile midagi leiduma,” arvas Sillamaa.

Kontsertidest võtab lauljana osa ka Märt Avandi, kes nimetatud etenduses mullu suvel samuti kaasa lõi. Lisaks laulmisele mängib Avandi ka kitarri. “Etenduse tegemise käigus saime me väga hästi läbi. Kui me hakkasime plaati salvestama, kutsusime Märdi ka laulma ja kui asi jõudis plaadiesitlustuurini, siis kutsusime ta ka sellele,” rääkis Sillamaa.

Sillamaa sõnul on küüni täitmise laulud ansambli arenemisloos pigem vaheetapp kui kindel suunavalik. “Eelkõige määratleme ennast läbi pärimusmuusika, millesse sulatame erinevaid stiile. Võrreldes eelmise plaadiga oleme me ehk veidi maha rahunenud. Kui me eelmise plaadiga tahtsime katsetada kõike uut, siis praeguseks oleme mingi suuna kätte leidnud. Meie järgmine siht on ajada pärimusmuusika asja edasi ning täiendada oma kava uute lugudega,” arvas Sillamaa.

Paabeli plaadiesitlustuur „Küüni täitmise lood ja laulud”
21. aprill kl 21 Tartu Genialistide klubi
24. aprill kl 18 Pärnu Kunstide Maja (Pärnu Pärimusmuusika Päevad)
28. aprill kl 19 Viljandi Pärimusmuusika Ait
29. aprill kl 21 Tallinna Von Krahli teatri baar
Piletid 50 kuni 100 kr

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Mari Hiiemäe

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Korralda oma koolitus või konverents tulirelvamuuseumis ja lasketiirus

Taktikalise laskmise keskus suudab teile korraldada unustamatu firmaürituse. Meie konverentsiruum asub tulirelvamuuseumis, kus saab tutvuda tulirelvade ajalooga, viia läbi koolitusi või konverentse.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara