Rein Iida: masu reformis reklaamijaid

Eesti ühe suurema reklaamiagentuuri Taevas Ogilvy juht Rein Iida sõnul tõi masu agentuuridele ühinemisi ja ümberkorraldusi.

"Paljud agentuurid on kõva korrektuuri läbi teinud. On toimunud restruktureerimisi ja konsolideerumisi. Agentuurid on puhastunud nn ballasttöötajatest, kes suuremate mahtude juures vajalikud olid. Kulunumbreid on tugevasti “rehitsetud”," kommenteeris Iida Best-Marketing.com-ile. "Turu peale jäänud loomingulised inimesed on ise oma rida ajama hakanud, kas freelancerina või siis ise oma väikesed kooslused rajanud. Postkastis näeb üsna naljakaid pakkumisi."

Digivaldkonnaga seotud agentuurid on üldiselt masust tema sõnul vähem mõjutada saanud, samas on konkurentsist hoolimata tõelisi, turundusest ja klientide äriloogikast aru saavaid eksperte selles valdkonnas tegelikult vähe.

Samuti on turul näha palju dumpingut. "Kui ikka agentuuride pakkumised riigihangetele kõiguvad sama lahenduse eest vahemikus 17 000 – 250 000 krooni, siis võib igaüks sellest omad järeldused teha, eriti just hinnaskaala odavama otsa kvaliteedi osas," lisas Iida.

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara