1. juulist võivad hinnad olla juba kroonides ja eurodes

Kehtiva eurole ülemineku plaani järgi toimub hindade kahes vääringus näitamine aasta jooksul – alates 1. juulist 2010 kuni 30. juunini 2011. Nõue hakkab kehtima kõikidele kauplejatele sõltumata nende õiguslikust vormist, sh ka avalikus sektoris.

Rahandusministeeriumis täna kogunenud eurole ülemineku asjatundjate komisjon sai ülevaate ettevalmistuste käigust, ühtlasi täpsustati hindade ja tasude kahes vääringus avaldamise nõudeid.

Asjatundjate komisjoni esimees Tea Varraku sõnul täpsustab eurole ülemineku plaan oluliselt eurole ülemineku seaduses toodud üldiseid põhimõtteid. "Näiteks aasta jooksul hindade nii kroonides kui eurodes näitamine on oluline abivahend nii elanikkonna uue vääringuga harjutamiseks kui ka põhjendamatu hinnatõusu ära hoidmiseks,” sõnas Varrak.
 
Teise olulisema teemana arutati eurokommunikatsiooni ning euro kasutuselevõtu praktilistest aspektidest teavitamist. Olulisim infokanal, kuhu on koondatud kõik juhendmaterjalid, taustainfo ning ametlikud dokumendid, on ametlik euroveeb.

Lisaks on valmimas ettevõtetele mõeldud teatmik eesti ja vene keeles ning toimuvad konverentsid ja seminarid kõigis maakondades. Selleks, et jõuda kõigi erineva infovajadusega sihtgruppideni, kasutatakse erinevaid kanaleid alates otsepostitusest ning lõpetades telereklaamidega.
 
Euro kasutuselevõtuks vajalike Maastrichti kriteeriumite täitmist hindavad praegu nii Euroopa Komisjon kui ka Euroopa Keskpank, kes avaldavad oma raportid 12. mail. Tea Varraku sõnul tõdeti eurole ülemineku asjatundjate komisjonis, et tehniliste ettevalmistustega ei ole paljudes valdkondades ametlike otsuste saabumiseni võimalik oodata. „Näiteks oleme juba pööranud suurt tähelepanu riigiasutuste infosüsteemide õigeaegsele valmisolekule ning edaspidi soovime tihedamalt jälgida ettevalmistusi ka kohalike omavalitsuste tasandil,“ täpsustas Varrak.
 

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Silvia Kruusmaa

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara