Aivar Rehe: töötaja teatud  kontrollimine asjakohane

Sampo Panga juhi Aivar Rehe sõnul on pangandusvaldkonnas töötajate kontroll õigel ja õiglasel määral asjakohane.

 

“Inimesed, kes töötavad panganduses, vastutavad kliendisaladuse eest. Looma peab keskkonna, mis võimaldaks saladust hoida,” sõnas Rehe.

Nii salvestatakse näiteks kõik telefonikõned, mis on Rehe sõnul tarvilikud töövahendid. “Kuna pank pakub telefoniteenust, siis teenindussituatsioon salvestatakse hilisemate arusaamatuste vältimiseks ning toimingute fikseerimiseks,” sõnas Rehe.

Kuna kontorivõrk on internetiga seotud, tuleb ka e-kirjade saatmisel järgida teatud reegleid. “Eks kübermaailm arendab ennast pidevalt ja teatud reegleid peavad töötajad järgima. Aga erakirjade saatmine pole otseselt keelatud,” rääkis Rehe, kelle sõnul töötajaskond tegeleb sellest hoolimata 99% tööajast tööasjadega. Kontrolli näol on tegu pigem IT-alase ennetustööga, sest pankade infosüsteemide puhul tuntakse hirmu eelkõige internetikeskkonnas leviva spämmi ning viiruste ees.

E-kirjad salvestatakse ka üldsüsteemi, nii et vajadusel on võimalik need üles otsida. “Aga pidevat kirjade sisu jälgimist küll ei toimu. Pankurid saavad kliendisaladuse hoidmise vajalikkusest hästi aru,” rääkis Rehe. “Kui töökeskkond on terve ja organisatsioonis suheldakse avatult, siis inimesed on valdavalt siiski ettevõttele lojaalsed. See on muidugi pidev ja raske töö, eriti keerulisel ajal nagu praegu,” lisas Rehe.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

KAAMOS GROUP otsib BÜROOJUHTI

Kaamos Group OÜ

27. jaanuar 2019

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara