Läti tööandjad kurdavad, et oskustöölisi pole ikka

See on müüt, et praegusel ajal on töötajat väga lihtne leida, ütles personaliotsingufirma Fontes grupi tegevjuht Inese Kamarute ajalehele Kapitals.

„Jah, huvi töökohtade vastu on väga suur, aga oskustööliste arv ei kasva. Intelligentsetest, kogenud, motiveeritud ja positiivse ellusuhtumisega inimestest oli ka varem puudus. Selles vallas pole midagi muutnud,“ vahendas rus.db.lv Läti eksperdi sõnu.

Hetkel on keskmine Läti ettevõtluspõld täis suuri kontraste. Samas on ka ettevõtteid, kes suutnud rasketel aegadel vastu võtta ebapopulaarseid otsuseid ja kärpisid kulusid. Need ettevõtted pole üksnes stabiliseerunud, vaid alustavad uuesti arenemist ja kasvamist.

Fontese palgauuring näitas, et järgmisel aastal Läti ettevõtete keskmine minimaalne palgatõus võib järgmisel aastal olla 2-3%.

„See oli ettevõtete juhtide endi arvamus. Minu arvates on see liialt optimistlik. Ma soovitaksin juhtidel luua piisavalt paindlik süsteem, mis võimaldaks reageerida kiiretele muutustele, sealhulgas ka negatiivsetele,“ rõhutas Kamarute.

 

 

Osale arutelus

 • Katariina Krjutškova, Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara